Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Oglądam Igrzyska Olimpijskie, nie, dlatego że wypada, nie, dlatego, że nie mam, co robić, nie. Oglądam Igrzyska Olimpijskie gdyż są to zawody inne niż wszystkie. Początek senny bez medali. I oto w mediach rozszalała się fala krytyki, szła jak burza, ponieważ wszystkie nadmuchane właśnie przez dziennikarzy medale pękały jak przysłowiowa bańka mydlana. Przecież Agnieszka Radwańska była kreowana na mistrzynię olimpijską, pan Wojtek Fibak mówił o jej szansach wielokrotnie, a jak wyszło? Jak zwykle, bez komentarza? Zresztą po nieudanym meczu z Bułgarią, jeden z siatkarzy powiedział: panowie, dajcie spokój tak mocno rozbudziliście nadzieje Polaków, że my idziemy po złoto, a my jesteśmy tylko ludźmi mamy lepsze i gorsze momenty, dajcie nam grać, dajcie nam zrobić swoje, zachowajcie umiar w waszych komentarzach. Im będzie mniej hałasu tym lepiej dla wszystkich. I to właśnie wystąpienie polskiego zawodnika bardzo mi się podobało.( Zresztą Polacy w kolejnym meczu wygrali z Argentyną 3:0). Ostudził rozentuzjazmowane głowy wszystkich i dziennikarzy i kibiców. Choć przyznam szczerze kibice zachowali daleko idąca powściągliwość. Zachowali spokój tak bardzo potrzebny w startach w najważniejszej imprezie na świecie, bo Igrzyska są właśnie takimi zawodami.

Za to dzisiaj działo się wiele. Najpierw wioślarstwo, niestety nasza czwórka podwójna z Pekinu nie zdobyła medalu a w finale zajęła szóste miejsce. No cóż panom przybyło kolejne cztery lata, a świat sportowy nie stoi w miejscu. Aby osiągnąć sukces potrzebne jest wykonanie gigantycznej pracy. Sukces nie przychodzi sam. Trzeba harować, ciężko i codziennie, bo każda zaplanowana a niedotrenowana godzina może być języczkiem u wagi, która zadecyduje o przegranej. Niestety jest to okrutna prawda. Zawodnicy przebywają na zgrupowania średnio 300 dni w roku, jeżeli dodamy do tego startu w imprezach światowych, europejskich, czy tez krajowych na własne życie, życie rodzinne w zasadzie nie ma miejsca. Dlatego wszyscy polscy zawodnicy, którzy już wyjechali na Igrzyska do Londynu i ci, którzy jeszcze wyjadą (codziennie są odloty do Londynu, kolejni zawodnicy startujący w nadchodzących dniach wylatują) wymagają od nas szacunku. Moi drodzy, oni musieli zakwalifikować się do tych zawodów, musieli wypełnić kryteria zarówno międzynarodowe ustanowione przez Międzynarodowe Federacje sportowe w poszczególnych dyscyplinach oraz musieli wypełnić kryteria krajowe, które są w Polsce ostrzejsze i bardziej wymagające od tych międzynarodowych. Nie osądzajmy tych, którym start w Igrzyskach Olimpijskich nie powiódł się. Oni byli najlepsi, dlatego pojechali.  Musiałam wyjaśnić tę sprawę, ponieważ nie wszyscy z was wiedzą, na jakich zasadach Polacy startują w IO Londyn 2012.

Powróćmy do dnia dzisiejszego. Dwa wydarzenia zdominowały dzisiejszy wieczór. Pierwsze to wspaniała postawa naszego sztangisty Adriana Zielińskiego, który w wadze do 85 kg wywalczył swój pierwszy złoty medal olimpijski. Zacięta walka, zastosowana taktyka przez trenera Jerzego Śliwińskiego i Mirosława Chorosia doprowadziły naszego walecznego zawodnika do wyniku w dwuboju 385 kg i złotego medalu olimpijskiego. Brawo panowie! Serdeczne gratulacje. Podobała mi się wypowiedź Adriana, który medal zadedykował swojemu nieżyjącemu trenerowi (odszedł w roku 2011) panu Ireneuszowi Chełmowskiemu.

Jestem pod wrażeniem, pod wielkim wrażeniem, jakie sprawił nam pan Tomek Majewski, kulomiot. Tomek od wielu lat pracuje razem ze swoim trenerem Henrykiem Olszewskim. Razem przygotowali znakomitą formę na finał IO Pekin 2008, zdobyli złoty medal, i dzisiaj też razem sięgnęli po najważniejsze trofeum, po złoty medal Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 w pchnięciu kulą.  Konkurs stał na dobrym poziomie a kula Tomka lądowała daleko 21,19; 21,72; 21.67; 21,72 I w ostatnim pchnięciu 21,89 jakby przypieczętowała fakt zdobycia złota. Drugie miejsce zajął Dawid Starl z Niemiec. Z mojego doświadczenia wiem, że zawodnik musi mieć trenera, któremu ufa, wierzy w plan wspólnie opracowany. Wierzy, że zrealizowali ten plan w 100% i są przygotowani do zawodów znakomicie. I tak właśnie było dzisiaj. Niniejszym w imieniu wszystkich fanów sportu składam Tomkowi Majewskiemu oraz jego trenerowi Henrykowi Olszewskiemu serdeczne gratulacje. Panowie jesteście Wielcy!

Ale może tych sukcesów nie byłoby gdyby nie dwie świetne dziewczyny, które popłynęły w finale dwójek w wioślarstwie panie Julia Michalska i Magdalena Fularczyk. Panie pojechały równo od startu do mety i zdobyły brązowy medal Igrzysk. I może nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby Magdalena nie musiała pokonać siebie. Popłynęła w finale kontuzjowana, jednak obie zawodniczki zdecydowały się na start i wygrały. Taki jest właśnie sport. Musisz nie tylko wygrać z przeciwniczkami, musisz także wygrać ze sobą. Serdeczne gratulacje dla obu zawodniczek!

Możemy być zadowoleni z dzisiejszego piątku. Jestem przekonana, że nie są to ostatnie medale w tych Igrzyskach Olimpijskich. Każdy z olimpijczyków chce wygrać, po to jedzie na igrzyska, ale też po to ciężko trenuje, ciężko, bardzo ciężko pracuje latami, przerzuca tony ciężarów, aby móc pokonać nie tylko innych zawodników, ale również samego siebie. Dlatego wierzę głęboko, że jeszcze wiele miłych sercu chwil przeżyjemy oglądając starty naszych zawodników.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Wasza Jadwiga                        

 

komentarze 32 do wpisu “Nie wolno wątpić, dwa złote medale w Londynie”

 1. Gaja

  A ja wczoraj obejrzałam zwycięstwo pana Majewskiego. I cieszę się ze wszystkimi z naszych sukcesów :))))

 2. jadwiga

  Gaja
  to bardzo miło z Twojej strony, że też oglądasz igrzyska, które rozkrecaja się i dzisiaj o 10.00 w eliminacjach startuje nasza Sylwia Bogacka w swoim koronnym strzelaniu, zobaczymy jak jej pójdzie, moze znów coś wystrzela?
  pozdrawiam serdecznie
  j

 3. jula :D

  Bardzo dobrze ,że napisałaś ,że to najlepsi pojechali. Ale jak sama zacytowałaś siatkarza ,że sportowcy to też tylko ludzie a nie automaty !..
  Ponadto wszyscy uczestnicy tych igrzysk chcą wygrać i są do tego przygotowani.
  Np. w pływaniu, które akurat naszym zawodnikom nie wyszło , te różnice między 1 a 8 odmierzane są w sekundach !!!
  Często dłuższa ręka decyduje o zwycięstwie !…

  Choć mi się wydaje podejrzane , myślę ,że pływacy amerykańscy są na dopingu. Podejrzewali o to fenomenalną Chinkę , jak zwróciła uwagę na niesamowitą dyspozycyjność amerykanów, to chcą z niej zrobić „mutanta”. No tak ale to ta kolejna odsłona każdych igrzysk, zwłaszcza , jak włączają się w nie sponsorzy z olbrzymimi pieniędzmi .dopiero po latach się dowiadujemy,że jednak 🙁

  Niemniej cieszę się i z przyjemnością oglądam te najważniejsze i największe święto sportu światowego ! 😀 )))

 4. jadwiga

  Julo
  sport jest wielkim biznesem, sponsorzy nie tylko MKOLu ale wszystkich federacji we wszystkich krajach, firmy farmaceutyczne… hm niestety, poza tym ubiory, przeloty, telekomunikacja, banki, sprzedawcy paliw, dostawcy energii, browary, wszyscy pokazuja się przy okazji igrzysk bo one jako zawody są najnośniejsze, wszyscy na świecie znaja najlepiej krzyż i kółka olimpijskie, dlatego kółka sa tak drogocenne.
  Tym niemnie miło gdy na głównym stadionie brzmi Mazurek Dąbrowskiego, ciepło na sercu się robi
  j

 5. zośka

  Super! Tak się cieszę! A rano czytam to:
  PZPC wszczęło postepowani dyscyplinarne przeciwko Zielińskiemu, bo osmielił sie sam zainwestować swoje własne pieniądze w treningi i prezes związku Wasiela jest tym oburzony. Normalnie nóż w kieszeni się otwiera.

 6. jadwiga

  Zośko
  nie chciał trenować tutaj i pojechał trenować gdzie indziej, a teraz Wasiela i spółka musza dać mu spok,oj bo ma złoto a Wasiela go dekorował, ot parodia
  j

 7. Beata

  Jadziu, u nas podobnie, anglicy złota nie mogli na początku zdobyć, spadli na 25 pozycję medalową, załamanie, pytania a tu nagle fru i się medale posypały. Na dzień wczorajszy anglicy na czwartym miejscu pod względem medali, wielka tu radość. Trzeba przyznać, że atmosfera i organizacja zawodów tutaj jest wspaniała (pomimo wielu niedogodności szczególnie komunikacyjnych). Odnośnie dopingu, to wszyscy zwycięzcy są rygorystycznie badani na doping, największe laboratoria przygotowane są fenomenalnie, więc niemożliwe jest prześlizgnięcie się. A pan Wisiela niech stanie koło ściany i walnie głową parę razy, to może zmądrzeje. Brawo Zieliński!

 8. jadwiga

  Beato,
  nasz zawodnik trenował w Gruzji…. na własny koszt jedzenie przeloty wszystko, fajnie? nie? porabane to wszystko ale Zieliński byół zdeterminowany na złoto on przyjecha po złoto, zreszta jak Tomek Majewski, pojechał po złoto, tylko ten medal go interesował. Przygotował sie do tego medalu ze swoim trenerem cztery lata
  j

 9. Beata

  Nienawidze polityki, tego podkładania kłód zawodnikom, głupich decyzji małych ludzików, tym większa chwała sportowcom!

 10. czesia

  Media żywią się czymkolwiek. Dla wejścia na antenę, zjedzą kazdego.Pięknie i mądrze piszesz o katorzniczej pracy i chwili sukcesu. I przegranych, umiejących znieść porażkę. Tez warto przyjrzeć się, jak potrafią przyjąć zawód i na nowo podjąć pracę.
  Świetny tekst:))

 11. Marek

  Cześć Jadwiga,

  To pewnie pierwszy raz w historii badmintona że zawodnicy zostali wykopani z olimpiady za polityczne taktyki w meczach. Bardzo interesujace. Kanada posunęła sie o cztery miejsca i maąa szanse na brązowy medal.

  Pozdrowienia

  Marek

 12. Jadwiga

  Marku,
  mają szanse na medal ale musza wygrać z Rosjankami, jestem za takim rozwiązywaniem spraw , nie ma że boli, Chińczycy zawsze kombinowali na zawodach ale do czasu… igrzysk i dobrze!
  pozdrawiam
  j

 13. Jadwiga

  Czesiu
  świetnie ogląda się wysiłek zawodników siedząc w fotelu i pijąc kawke, ale gdy się przygotowujesz do zawodów i musisz przebiec po całych Tatrach w te i z powrotem, musisz wbiec na Rysy w dwie i pół godziny, bo inaczej autobus odjedzie i 24 km bedziesz dodatkowo biegła do COS Zakopane, a na obiad już nie zdążysz a po południu masz kolejny trening bez jedzenia nie dasz rady takie sa rygory w sporcie, to wtedy inaczej ogladasz te igrzyska te lub każde inne bo wiesz ile oni wszyscy musieli przeżyc, ile razy chcieli walnąć to w kat, ile razy mieli zwątpienie, ile razy bolało, ile razy mieli zdartą skórę z dłoni bo źle przytrzymali sztangę, ile razy pot zalewał im oczy a oni (ja też) myśleli k… mać a po co ja tak się męczę, to nie ma sensu, walić to, przecież ja już nie dam rady wiecej, i chwila, moment małego oddechu i myslisz, wybrałeś sam, nikt ci nie karze, to nie kara to przywilej, dawaj zasuwaj bo jak nie to….
  j

 14. Jadwiga

  Beato
  nie wiem jak było do konca kto czego nie dopilnował, kto komu nie dał szans, kto komu nie wyraził zgody, wiem, ze w sporcie jak wszędzie trzeba rozmawiać, zawodnicy nie sa robotropami, są ludźmi musisz z nimi rozmawiać, przytulić, pogłaskać, dać szanse na wyjaśnienie, na ludzkie podejście, bo oni jsak konie jak araby pełnej krwi muszą dostać swoje ciepłe słowo, rozumne argumenty albo twarda rzeczywistość zobaczyć, ale po to mamy jęzor aby sie porozumiewać…!
  j

 15. Morela

  Obserwuję wśród znajomych, że nie ma już tego zainteresowania olimpiadą jak kiedyś. Pieniądze za mocno rządzą sportem. Szkoda mi bardzo sportowców, którzy poświęcają tyle sił i zdrowia, a w końcu zostaną marionetkami, a w światłach jupiterów staną sponsorzy i działacze. Ale ciągle łzy szczęścia gdy grają nasz hymn…

 16. jadwiga

  Morelo,
  no nie tak, nie zostana marionetkami, nie nie, ja tak tego nie widze zostaną wynagrodzeni to pewno, teraz młodzi ludzie są znacznie mądrzejsi od starych generacji i umieją zadbać o siebie
  j

 17. Morela

  Ty Jadwigo znasz temat, i jeżeli tak mówisz, to tak będzie, co mnie bardzo cieszy. Pięknie Cię pozdrawiam przy miłej sobótce!

 18. JanToni341.bloog.pl

  Przeżywam.
  LW

 19. jadwiga

  Morelko,
  wyjatkowo znam ten temat od a do z
  pozdrawiam
  j

 20. jadwiga

  JanToni
  i ja przezywam, pozdrawiam
  j

 21. Helena

  A ja w ogóle jakoś przegapiłam te wczorajsze medale, kurczę. Dobrze że u ciebie wszystko w pigułce:))

 22. jadwiga

  Heleno
  nie wszyscy muszą lubić sport i nie wszyscy go lubią, to naturalne i dla mnie oczywiste, ale jeżeli ktoś coś nie dopatrzył może u mnie znaleźć zagubione dyscypliny relację krótką i komentarze do aktualności, dzisiaj wracaja trzy medalistki, jade na lotnisko Fr.Chopina w Warszawie pozdrawiam
  j

 23. Nivejka

  Chwała zwycięzcom!

 24. jadwiga

  Nivejko
  na lotnisku były tłumy i kilkanaście telewizji w sumie miło dla dziewczyn, które wróciły Sylwia Bogacka i Magdalena Fularczyk
  j

 25. Beata

  Jadziu, mecz Andy Murray oglądałaś? Nareszcie chłopak wywalczył pierwsze miejsce! A tłumy u nas w Wimbledonie, a świętowanie!

 26. hurghada35

  Ja oglądam bo nie ma innej możliwości – w końcu to takie wielgachne wydarzenie sportowe;)

 27. jadwiga

  Beato
  jakżeby nie, ogladałam i widziałam na własne oczy nawet jak uronił łzę, gratulacje
  j

 28. jadwiga

  Hurghado35
  no właśnie jest to najwieksze święto sportowe na świecie,
  j

 29. TOMEK MAJEWSKI

  Pani Jadwigo,
  podpisuję się pod każdym Pani słowem. Pozwolę sobie na mały kolokwializm – pojechać na igrzyska to nie w kij pierdział. Ja to rozumiem i to wcale nie dlatego, ze nazywam się tak samo jak nasz mistrz kuli. Może wkrótce i do Pani słów odniosę się na swoim bloogu.

  Pozdrawiam
  T.M.

 30. notaria

  O tych medalach słyszałam, ale nie jestem na bieżąco. Nie mam na wsi telewizora, musiałabym chodzić do kogoś, a w radio mam nastawione na Dwójkę, to jak nasi medal zdobędą, jest o tym wspomniane w wiadomościach porannych. Jakoś nie ma we mnie dawnego, sprzed lat, entuzjazmu do oglądania Igrzysk. Oczywiście, doceniam wysiłek i lata przygotowań zawodników, zdaję sobie sprawę, ze to okupione potem i łzami, kontuzjami, ale to, co dzieje się wokół Igrzysk za bardzo mnie mierzi, te wszystkie jałowe dyskusje, podgrzewanie atmosfery przez dziennikarzy, komercja, reklamy… O, reklamy zdecydowanie obrzydzają mi wszelkie transmisje. Nie mam do nich cierpliwości.

 31. jadwiga

  Noti
  niestety reklamy mnie wpieniaja i to bardzo, ale z drugiej strony to właśnie te firmy wyłozyły wielkie pieniądze dlatego teraz są wokół Igrzysk Olimpijskich, dzieki nim mozemy te igrzyska ogladać, dzieki nim zawodnicy sa wyposażeni, ubrani, maja wszystko co najlepsze
  j

 32. Jadwiga

  Panie Tomku
  ma pan rację to nie jest tak jak pan napisał, to jest świeto najlepszych z najlepszych!
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.