Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Taki list otrzymałam prosto z Londynu z Igrzysk Olimpijskich z prawem opublikowania. Autorem jest Adam Pietroń dyrektor Polskiego Komitetu Olimpijskiego:

„…Dwa dni ciężkiej pracy zespołu PKOl oraz pracowników Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego przygotowującego obiekt dla działalności Polonijnego Centrum Olimpijskiego dało widoczne efekty. Od Jazz Clubu (w piwnicy) aż po ostatnie piętro i POS Klub obiekt tętni życiem. Wystawy o sporcie polonijnym, zdjęcia naszych medalistów z poprzednich Igrzysk, wystawy edukacyjne i koncerty to ponad 30 wydarzeń niemalże każdego dnia.    Na zewnątrz obiektu flagi – W. Brytanii, Polski i PKOL, zdjęcia naszych medalistów olimpijskich z poprzednich igrzysk w Pekinie, logo Polonijnego Centrum Olimpijskiego to widoczne znaki ożywienia obiektu. A tu jeszcze Lustyk, wybitny polski artysta ilustruje swoimi pracami każdy dzień zawodów.

W dniu wczorajszym przy pełnej sali teatralnej i w obecności znamienitych gości dokonano uroczystego otwarcia Centrum. Pani Ambasador RP, Barbara Tuge-Erecińska, prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Longin Komołowski życzyli Centrum oraz naszym olimpijczykom wszelkich sukcesów – a działo się to pierwszego dnia Igrzysk Olimpijskich, w kilka godzin po zdobyciu przez Sylwię Bogacką srebrnego medalu dla polskiej reprezentacji.  W części oficjalnej nastąpił jeszcze jeden miły moment związany z uhonorowaniem przez PKOL Zjednoczenia Polskiego w W. Brytanii oraz Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego medalami polonijnymi PKOl oraz medalami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Druga część otwarcia to dużej klasy uczta dla ucha. Wystąpił Janusz Radek z recitalem. W swoich piosenkach i aranżacjach znanych utworów wykonanych na niezwykle wysokim poziomie dla wiele osób było wielkim przeżyciem. Podwójny bis zakończył  koncert, ale nie kończył tak wspaniale sportowo i artystycznie trwającego wieczoru.

Bowiem……………..

Od pierwszego dnia wydarzeń w Polonijnym Centrum, dzięki funduszom uzyskanym z Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz PKOL wśród uczestników każdego wydarzenia losowane są upominki olimpijskie oraz bilety na zawody olimpijskie. Losowania te już cieszą się dużym zainteresowaniem.

Media polonijne o Polonijnym Centrum Olimpijskim . 

Od kilkunastu dni w prasie polonijnej oraz radiu i Internecie ukazują się obszerne informacje zapowiadające program PCO. Zarówno Cooltura, Gonic Polski, Polskie Radio Londyn jak też portal londynek.pl opisują  przyszłe wydarzenia informują o sposobie odbioru biletów i zaproszeń. Od pierwszego dnia istnieje również zainteresowanie ekip naszej telewizji, w tym TV Polonia, TVP, Polsatu i innych. Liczymy na ich obecność i stałe dokumentowanie wydarzeń. Media nie ograniczają się wyłącznie do podawania „suchych informacji” ale czas Igrzysk wykorzystują do szerokiej promocji sportu oraz innych wydarzeń wokół sportowych – informują o ciekawych wystawach i koncertach w Londynie, realizują konkursy ze znajomości polskiego sportu i polskich olimpijczyków. Cooltura na ten przykład zamieściła zdjęcie naszych medalistów olimpijskich biorących udział w ostatnim Pikniku Olimpijskim PKOl, który odbył się w maju br. z konkursem na rozpoznanie na tym zdjęciu Jak największej ich liczby. Taki inicjatywy poruszyły środowiska polskie i polonijne w Londynie bez względu na ich historie, rodowody i wiek uczestników…”

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków mieszkajacych w Anglii, W.Brytanii do naszego Centrum Olimpijskiego w Londynie, warto zobaczyć wszystko co wiąże się z Igrzyskami Olimopijskimi jak również z historią. Polecam a Adamowi serdecznie dziekuję za przesłaną informację!

Wasza Jadwiga

 

 

 

Z ostatniej chwili: trwa mecz badmintona  (TVP 1) w hali Wembley Arena  Robert Mateusiak/ Nadia Zięba – Toby NG/Grace Gao, pierwszy set wygrali Polacy 21:13, w drugim trwa walka zakończona zwycięstwem Polaków 21:16. W ten sposób para Polska awansowała do ćwierćfinałów. Gratulacje!

 

 Trwa mecz ćwierć finałowy o medal  Robert Mateusiak/Nadia Zięba przeciwko parze z Chin Xu Chen/Ma  Jin pierwszy set wygrała para polska  21: 19. Drugi set przegraliśmy po bardzo zaciętej grze 16:21. Proszę państwa , polski mixt walczy o strefe medalową!

 Niestety nasz mixt przegrał trzeciego seta 21:23 po bardzo zaciętej grze w końcówce był wynik 20:20 a nawet 21:20 i już wydawało się, że ten jeden punkt jest możliwy do zdobycia, wielka szkoda, bo walczylismy o pierwszy medal olimpijski w badmintonie dla Polski.

Znaczy przyjdzie mi czekać kolejne cztery lata na ewentualny sukces polskich badmintonistów

Jadwiga

 

 

komentarze 33 do wpisu “Otwarcie Polonijnego Centrum Kultury w Londynie 2012”

 1. Andrzej

  Nareszcie i Pan Adam dał głos… A taki w słowie oszczędny… Pozdrawiam- Autorkę i Jej Informatora.

 2. Jadwiga

  Andrzeju
  dziekuję ale dobrze jest mieć sprawozdanie z pierwszej ręki
  j

 3. Morela

  Dzięki Tobie Jadziu, kibicuję szczególnie naszym badmintonistom i bardzo się cieszę z tego ćwierćfinału :))

 4. jadwiga

  Morelo,
  dzi8ękuję bardzo, i ja sie cieszę, gdybyśmy jeszcze mieli transmisje w jakiś sposób zapowiadane to byłoby nieźle, a tak trzeba skakać po kanałach, internecie aby coś wypatrzeć, fatalne jest to, że do konca nie wiesz gdzie co będzie pokazywane,
  j

 5. Beata

  Bardzo się cieszę i ciągle kibicuje moim wybranym, ale jakoś strasznie się przykro zrobiło, że właśnie badmintoniści (nie polscy a chińscy i koreańscy) taki straszny wstyd przynieśli olimpiadzie. Ich zachowanie było karygodne, całkowicie przeciwne duchowi i moralności sportu i olimpijskiej przysiędze!

 6. jadwiga

  Beato
  własnie na facebooku napisałam o tym przed chwilą, jestem takim zachowaniom absolutnie przeciwna, po to przyjeżdżasz grać na IO aby wygrywać nie po to aby unkać gry! To przeciez jakiś absurd dobrze, ze Torsten Berg jako Referee zastosował czarna kartę i obustronną dyskwalifikację obu par!!! Ale jak dla mnie jest to skandal!
  j

 7. Beata

  Brawo dla Torstena! Brawo też dla potępienia tego wydarzenia we wszystkich mediach.

 8. jadwiga

  Beato,
  nie wiem czy podałam prawidłową informację, czy one rzeczywiście zostały zdyskwalifikowane, czy mozesz sprawdzić?
  j

 9. Jadwiga

  Beato,
  właśnie sprawdziłam na http://www.badmintonzone.pl
  to było cztery pary deblowe kobiet grały para z CHIN dwie z Korei Płd (jedna młoda nie rozstawiona), jedna z Indonezji
  Chinki nie chciały wygrać aby nie spotkać się za wcześnie ze swoimi koleżankami też z Chin w półfinale turnieju tak sobie umyśliły, że dopiero w finale mogą grać, to samo dotyczyło pary z Indonezji, ta para dostała nawet czarną kartę, ale w końcu dokończono mecz.
  W ten sposób traci dobra opinię badminton w atmosferze skandalu i dochodzenia rozpoczetego przez BWF.
  j

 10. Nivejka

  Wiadomości z pierwszej ręki to podstawa;)

 11. Margo

  Dziękuję nieustająco 🙂

 12. Beata

  Jadziu, wiem, że Badminton World Federation (BWF) wszczęła dochodzenie a jak na razie, to co prawda ich postawa jest naganna, ale smutne jest też, że można zdobyć medal, jeżeli się na życzenie przegra mecz. Coś jest nie tak z rozstawieniem.

 13. Andrzej

  Gratuluję mixta, proszę Pani Honorowej! Już im cześć na fejsie oddałem. Za klasę i waleczność…No, i dobry przykład dla tych, którzy zostali w grze. Pozdrawiam.

 14. jadwiga

  Nivejko
  najważniejsza jest przecież informacja!
  j

 15. jadwiga

  Margo
  i ja też dziękuję
  j

 16. jadwiga

  Beato
  chińskie pary zawsze tak robiły bo sa drapiezne i zachłanne na medale, a właściwie trenerzy od medali bowiem zalezy ich być albo nie być
  j

 17. jadwiga

  Andrzeju
  mecz był piekny i w ostatniej fazie wprzy stanie 20:20 wydało mi sie, że dadzą radę, bo pieknie doszli, ale…
  znów ale…
  dziekuję
  j

 18. JanToni341.bloog.pl

  A ja dzisiaj oglądałem
  walkę miksta o ćwierćfinał.
  Piękny mecz.
  LW

 19. gordyjka

  Dzięki za info z „pierwszej ręki”…

  Pięknie walczyła Twoja Młodzież…miło było popatrzeć…:o)

 20. jadwiga

  Kochani,
  wyobraźcie sobie, że jednak pary Deblowe kobiet z Chin, dwie z Korei Płd i jedna z Indonezji zostały zdyskwalifikowane za złamanie kodeksu zawodniczego!!! Absolutnie jestem za!, popieram BWF ponieważ nie popiueram takiego działania!
  tu mozna przeczytać o tej dyskwalifikacji:
  http://www.guardian.co.uk/sport/2012/aug/01/london-2012-badminton-disqualified-olympics
  j

 21. jadwiga

  Gordyjko,
  młodziez grała pięknie i tylko dwa punkty zabrakło, ech! a byłoby tak pięknie
  j

 22. jadwiga

  JanToni
  tak mecz był ekscytujacy i to był badminton na najwyższym poziomie światowym!
  j

 23. rodorek

  Dzięki Jadziu i pozdrawiam serdecznie:)

 24. jadwiga

  Krysiu
  i ja pozdrawiam serdecznie
  j

 25. Beata

  Jadziu, pilotuję aferę badmintona i oto najnowsze informacje. Cieszę, się, że trener wziął na siebie winę, bo chinki, niestety niewiele miały do powiedzenia, musiały grać, jak im kazano. China’s Olympic badminton head coach has apologised for his role after his two top players were disqualified for not playing to win. Li Yongbo said: „It’s me to blame”, while disqualified player Yu Yang declared she was quitting the sport.

 26. henwgl

  Jadwigo , przekazałam wieści o Polonijnym Centrum Kultury krewnym z Anglii . Na pewno już tam zajrzeli , bo to zapaleni kibice i fani naszej Ojczyzny . Sport to coś co jest nieprzewidywalne . Zarówno wyniki jak i zawodnicy . A ja dumna jestem z tego , że nasi zawodnicy jeśli nawet przegrywają to w dobrym sportowym stylu . Bez skandali i afer . Pozdrawiam Ciebie i Pana Adama . Aromatyczna .

 27. jadwiga

  Aromatku
  dziekuje serdecznie, mam nadzieję, że odwiedzą Centrum bo jest co zobaczyć, sa tam tez wystawy przywiezione z Polski i wiele ciekawych prezentacji, pozdrawiam serdecznie
  j

 28. jadwiga

  Beato
  tak czy siak dzisiaj po południu zamiast zdyskwalifikowanych zawodniczek wystartuja w deblu np Rosjanki, podopieczne Klaudiu Majorowej naszej byłej trener kadry narodowej
  a w ogóle dziekuję za informacje w tej sprawie i trzymanie reki na pulsie
  Rosjanki i Kanadyjki wykorzystały swoją szansę i będą grały w półfinale
  j

 29. Gaja

  Nie oglądam IO, z wiadomości przeczytanych czy ogladanych znam troche sytuację naszych w Londynie. Ale w Tobie jest ogromny bakcyl sportowy, jestem pod wrażeniem i podziwiam 🙂

 30. Helena

  Wiesz Jadziu. Zawsze myślę, jak musi ci być przykro kiedy widzisz, jak się ten sport zmienił. Ile z niego zostało piękna, a pojawiło się brudów. Pozdrawiam

 31. Halina

  Witam serdecznie;-) Gdzie i jak mozna znalezc adres tego osrodka polonijnego? Uprzejmnie prosze o podpowiedz. Pozdrawiam;-). Halina

 32. Jadwiga

  Halina
  Centrum działało podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, czy teraz działa nie wiem, sprawdzę i dam znać, pozdrawiam
  j

 33. Halina

  Dziekuje;-)

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.