Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

 

Zbyszek Bródka złoty medal IO Soczi 2014

Zbyszek Bródka złoty medal IO Soczi 2014

Igrzyska Olimpijskie w Soczi zakończyły się Ceremonią Zamknięcia, którą oglądały prawie trzy miliardy ludzi na całym świecie. Stadion wypełniony po brzegi. Każdy uczestnik przybyły na stadion otrzymał medal (rodzaj medalionu), który zapalał się różnymi kolorami w rytm rosyjskiej muzyki. Było nastrojowo i kolorowo.

W loży honorowej zasiedli i Prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach. Medaliści rosyjskiej reprezentacji wnieśli na stadion flagę, odśpiewano hymn Rosji, podczas którego flaga została wciągnięta na maszt.

Na arenę wkroczyli przedstawiciele państw niosący flagi narodowe. Wśród nich był Zbigniew Bródka -zdobywca złotego i brązowego medalu w łyżwiarstwie szybkim.   Po przemarszu chorążych pojawili się wszyscy zawodnicy poszczególnych ekip w kolorowym tłumie, nie było już reprezentacji narodowych, nie było uroczystego marszu, był kolorowy pochód młodzieży wyrażający jedność i przyjaźń sportowców wszystkich stron świata.  Po pięknym widowisku muzyczno-artystycznym rozpoczęła się część oficjalna zakończenia igrzysk.

Głos zabrał prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach, który podziękował wszystkim za zaangażowanie w organizację zimowych igrzysk w Soczi, szczególnie Prezydentowi Federacji Rosyjskiej Władimirowi Putinowi.

Podkreślił, że igrzyska powinny być czasem pokoju, stąd jego apel do tych, którzy sprzeciwili się tej zasadzie o to, aby brali przykład z rodziny olimpijskiej.

Złota Justyna

Złota Justyna

Wystąpienie pana prezydenta było nieco przydługie, ale rozumiem, że musiał w tak ważnej chwili podziękować zawodnikom za ich liczne stawienie się na starcie zawodów – w ilości ponad trzech tysięcy osób.   Dziękując za wspaniałą organizację zawodów w każdej dyscyplinie sportu, kilkukrotnie wyróżnił pracę ponad dwudziestu pięciu tysięcy wolontariuszy, życzliwych, uśmiechniętych i bardzo pomocnych.

Żegnając się z uczestnikami igrzysk zaprosił wszystkich na kolejne, które już za cztery lata odbędą się w Pyeong  Chang w Korei Południowej. Na zakończenie maskotki igrzysk zdmuchnęły ogień olimpijski roniąc łzę.

Na scenie pojawiły się dzieciaki z lampionami oraz kwiatami wiosny, która zawsze zwiastuje nadzieję. Pokaz sztucznych ogni zakończył piękne widowisko.

Polacy w Soczi zdobyli 6 medali. Złote medale wywalczyli Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie – bieg na 1500 m), Justyna Kowalczyk (biegi

Justyna Kowalczyk Lotnisko im. Fryderyka Chopina dzisiaj o 4.30 rano

Justyna Kowalczyk Lotnisko im. Fryderyka Chopina dzisiaj o 4.30 rano

narciarskie – bieg  na 10 km stylem klasycznym) oraz dwukrotnie Kamil Stoch (skoki narciarskie – skocznia normalna oraz duża). Srebrny medal zdobyły panczenistki w biegu drużynowym (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak), a brązowy również w biegu drużynowym panczeniści (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański).

Wczoraj Lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie przeżyło oblężenie. Samolot z reprezentacją polskich łyżwiarzy wylądował o godzinie 11.30. Tłumy, jakie były w hali przylotów zaskoczyły nie tylko organizatorów powitania, ale również polskich zawodników. Przyjechało dwanaście autokarów z Domaniewic rodzinnej miejscowości Zbyszka Bródki, przyjechali wozem strażackim koledzy ze Straży w Łowiczu, przyjechali przedstawiciele

srebrna drużyna panczenistek

srebrna drużyna panczenistek

Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w której uczył się i trenował Zbyszek, przedstawiciele poszczególnych klubów rodziny zawodników, dziennikarze i my wierni kibice. Kwiaty uśmiechy i wielkie zaskoczenie na twarzach całej ekipy panczenistów.  Słychać było głosy, o Boże, ile ludzi, popatrzcie nawet minister MSW, Komendant Główny Straży, cały Polski Związek Łyżwiarski, koledzy, rodziny, dzieciaki i tysiące kibiców. Polski Komitet Olimpijski spodziewając się takich tłumów szczegółowo uzgodnił zasady powitania oraz rozlokowanie autokarów, co jest bardzo ważne z punktu logistyki i pracy lotniska, gdyż taka ich ilość mogłaby zablokować normalne funkcjonowanie portu lotniczego.  Na zakończenie krótkiej ceremonii powitania głos zabrał złoty Zbyszek, który oznajmił, że zdobycie medalu tak go nie przytłoczyło, jak widok tylu ważnych osób oraz kibiców na lotnisku. Po raz pierwszy ugięły mi się kolana, gdy usłyszałem mazurek Dąbrowskiego, dzisiaj z wrażenia, stoję tu na ugiętych nogach- powiedział na zakończenie nasz medalista.

Dzisiaj, o trzeciej godzinie nad ranem, wylądował charter z pozostałą ekipą olimpijską i Justyną Kowalczyk na czele. I znów tłumy, i znów setki dziennikarzy. Pomimo wczesnej pory na lotnisku było wielu kibiców.

Wrócili do nas, teraz dopiero będą odbywały się powitania lokalne, będzie miło i serdecznie, a my z niecierpliwością poczekamy na dzień 28 marca, na galę sportu organizowaną przez Polski Komitet Olimpijski i wielkie podziękowanie polskim sportowcom-olimpijczykom.  Dzisiaj zaś radujemy się z medali i jesteśmy dumni z naszych zawodników.

Ten wpis był planowany na wcześniejszy termin, ale po pierwsze czekałam na przyjazd wszystkich medalistów, a po drugie mam kłopoty ze zdrowiem mojego Ojca, proszę o wybaczenie

 

 

 

 

komentarzy 38 do wpisu “Piękne zakończenie i królewskie powitanie”

  1. notaria

    Trzymaj się, współczuję kłopotów rodzinnych. A z wpisem trzeba było jak najbardziej poczekać na powrót wszystkich.

  2. jadwiga

    Noti
    dziękuję, dzisiejsza noc była „lotniskowa”
    j

  3. ewa777

    Jadziu, pozdrawiam i życzę zdrowia dla Taty:)

  4. JanToni341blogspot.com

    Niewiele mam
    do dodania,
    ślę tylko po-
    dziękowania.

  5. Helena

    Mnie z powitania Bródki najbardziej podobało się to jego małe, podrygujące w rytm muzyki pomiędzy szpalerami oczekujących. Śmieszne to było i miłe. A biedny Stoch już dalej w drodze, na kolejnych eliminacjach… Sport to…:)

  6. Margo

    Zdrowia dla Taty Jadwigo. Pozdrawiam serdecznie

  7. jadwiga

    Margo
    bardzo dziękuję,
    j

  8. jadwiga

    Helen
    sport to mord w przenośni i na prawdę, niestety a mała Bródki słodka
    j

  9. jadwiga

    ewa777
    dziękuje serdecznie, dziękuję
    j

  10. jadwiga

    JanToni
    cieszmy się razem z sukcesów naszych Orłów
    j

  11. An-Ula

    Rozumiem Twoją troskę o Tatę, wiek tutaj przecież nie ma znaczenia. Życzę i Tatowi i Tobie i Mężowi zdrowia i spokoju. A nasi medaliści dostraczyli nam dużo radości, dumy i wzruszeń. Niech w końcu KTOŚ pomyśli o nich, nie tylko okazjonalnie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  12. Morgana

    Witaj 😉
    Wzruszające, niezapomniane chwile i duma z naszych sportowców 🙂
    Pozdrawiam 🙂

  13. jadwiga

    Morgano
    w tym trudnym czasie, gdy Ukraina walczyła na barykadach, gdy ginęli Bogu ducha winni ludzie, my mieliśmy kilka powodów do wielkiej radości, i cieszyliśmy się, za nasza „rewolucja” minęła w miarę spokojnie
    j

  14. jadwiga

    An-Ula
    to były piękne igrzyska olimpijskie, pełne radości i sukcesów, i to piękne wzruszenie jakie przeżywaliśmy podczas dekoracji zwycięzców
    j

  15. ~Jolanta

    Życzę zdrowia Twojemu Tacie
    Pozdrawiam Jadwiniutko:-))

  16. jadwiga

    Jolanto
    dzięki
    j

  17. Lotka

    Bardzo cieszyliśmy się z medali, wspaniali sportowcy. Igrzyska udane, a zadowolenie kibiców ogromne.Pozdrawiam serdecznie.

  18. czesia

    zdrowie bliskich, szczególnie rodziców,to najważniejsza sprawa.Osobiste troski, sportowe emocje, ukrainskie tragedie, posplatało się wszystko!
    Jadwigo czy Ty byłaś na lotnisku witać olimpijczyków?

  19. jadwiga

    Czesiu, niestety nie, mój ślubny był odpowiedzialny za powitanie olimpijczyków jako były prezes PKOL odpowiedzialny za wyloty i przyjazdy a także za charter, bagaże i inne małe i większe sprawy i to jego było widać za Justynką (zobacz zdjęcie), ja walczyłam w tym czasie o zdrowie taty
    j

  20. jadwiga

    Lotko,
    to były najlepsze zimowe igrzyska
    j

  21. gordyjka

    Dobrze, że kolejne Imprezy przed nami, bo bym chyba się zapłakała…;o)

    Trzymaj się Jadwiniu !! Zdrowia dla Taty !!

    A jeśli chodzi o mój wpis to dobrze kombinujesz, ale to tajemnica…;o)

  22. jadwiga

    Gordyjko
    no tak mi właśnie to zabrzmiało, pozdrawiam i trzymam kciuki
    j

  23. czesia

    Wiesz, tak myślałam:))O zdjęciu, oczywiście, I tak miałaś informacje z pierwszej ręki:)) Pozdrawiam. Zdrowia i wytrwałosci.

  24. jadwiga

    Czesiu
    w życiu ważne są priorytety w moim moja rodzina, mój ojciec w tym momencie był najważniejszy a mając Andrzeja w pierwszym szeregu wiedziałam, że i tak będę odpowiednio poinformowana

  25. nemezis

    Jadziu, przede wszystkim mnóstwo zdrowia dla Taty.
    Zdrowie najważniejsze.
    A medale….Super, że są 🙂

  26. jadwiga

    nemezis,
    trzymaj się kobieto, my przecież walczące jesteśmy, prawda?!
    j

  27. Beata

    Jadziu, zdrowia dla Taty.

  28. jadwiga

    Beato
    jak to możliwe? nie za bardzo, ale jakoś się trzymam
    j

  29. rodorek

    Pięknie to opisałaś:)
    Trzymaj się Jadwigo:)

  30. minawetp

    Ja tez jestem strasznie dumna z naszych sportowców i tez się dokładam do podziękowań dla nich u Ciebie Jadwigo!

  31. jadwiga

    Minawetp
    dziękuję bardzo, jesteś wspaniała
    pozdrawiam
    j

  32. Jadwiga

    Krysiu
    dziękuję i pozdrawiam
    j

  33. E.

    Ciekawa jestem, co z tym karabinkiem biatlonistki. Czy się wyjaśni, czy zostanie w sferze domysłów…

  34. jadwiga

    E.
    na razie nic nie słychać, związek musi to wyjaśnić
    j

  35. łucja-Maria

    Ze wzruszeniem obserwowałam powrót naszych sportowców. Właściwie są to już wspomnienia. Piękne wspomnienia. Z całego serca wszystkim sportowcom bardzo dziękuję…
    Nie jestem zaskoczona, że martwisz się o swojego ukochanego Tatę.
    Życzę Tacie, Tobie i Mężowi dużo, dużo zdrowia.
    Serdecznie pozdrawiam:)

  36. Bea

    Jadwigo, pieknie ro opisalas 🙂
    Trzymam kciuki za Tate!
    Pozdrawiam serdecznie :*

  37. Bea

    mialo byc ‚to’ 😉

  38. Jadwiga

    Beo
    bardzo dziękuję i przesyłam ukłony
    j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.