Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Od kilku dni polscy olimpijczycy, żegnani przez rodziny, sympatyków, a także działaczy polskich związków sportowych oraz przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego odlatują do Londynu na już wkrótce rozpoczynające się Igrzyska Olimpijskie. 27 Lipca odbędzie się Ceremonia Otwarcia Igrzysk, a w godzinach porannych w tym samym dniu rozpoczną się zawody w niektórych dyscyplinach sportu na przykład w łucznictwie, oraz od 28 Lipca w pozostałych dyscyplinach, w tym w badmintonie. Program Igrzysk Olimpijskich znajduje się na stronie www.pkol.pl,

 http://sport.onet.pl/igrzyska/

 natomiast program mojej ukochanej dyscypliny jak również losowanie i rozmowy z polskimi zawodnikami reprezentantami na Igrzyska dostępne są w następujących linkach: losowanie zawodów badmintona http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=029C3CC4-48A0-47DB-901F-6CE32DFB717A

rozmowy z polskimi badmintonistami na  badmintonzone.pl  

http://badminton.azs.uw.edu.pl/?strona=news&id=117

http://badminton.azs.uw.edu.pl/?strona=news&id=116

Zanim jednak przejdę do programu zawodów oraz losowania chcę poinformować, że w niedzielę odleciała ekipa polskich tenisistów z Agnieszką Radwańską na czele, oraz ekipa strzelectwa sportowego. Z pożegnania tych dwóch grup udostępniam szanownym czytaczom zdjęcia. Dzisiaj  w dniu 25 Lipca odlatywali reprezentanci judo, kolarstwa, tenisa stołowego i badmintona. Można powiedzieć, że większa część ekipy olimpijskiej jest już w Anglii. Oczywiście, nie wszyscy zawodnicy mieszkają w wiosce olimpijskiej w Londynie. Część z nich (żeglarze) mieszkają w  Portland, 230 km od Londynu, ponieważ zawody odbędą się na wodach Weymouth i Portland. Jak powiedział nasz reprezentant Tomek Miarczyński, do wioski nie wjedzie się nawet czołgiem tak jest zabezpieczona, a organizatorzy pozabezpieczali nawet studzienki ściekowe. 

Nasi zawodnicy, trenerzy lekarze, masażyści zostali pięknie ubrani w stroje olimpijskie przygotowane przez Firmę 4F, która jest Sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i przygotowała kolekcje olimpijską. Na Lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie króluje kolor biało czerwony, koszulki, spodnie, bermudy, sweterki w kolorze granatowym a także specjalnie na te okazję przygotowane buty i obuwie sportowe oraz oficjalne stroje na defiladę. Na przedstawionych zdjęciach widzimy Agnieszkę Radwańską, która była oblegana na lotnisku w Warszawie nie tylko przez dziennikarzy, ale również przez kibiców sportowych, ponieważ każdy chciał mieć zdjęcie z panną Isią. Nasza Gwiazda z uśmiechem na ustach pozowała do zdjęć, rozdawała autografy, uśmiechała się i w tym samym czasie odbierała liczne telefony. Na lotnisku podczas odlotów obecni są przedstawiciele PKOL Andrzej Szalewicz i Darek Goździak – złoty medalista w pięcioboju nowoczesnym, (jego drużyna w składzie Arkadiusz Skrzypaszek, Maciej Czyżowicz, Dariusz Goździak), zdobyła I miejsce na IO w Barcelonie 1992.

Wracamy do badmintona. Zawody odbędą się w dniach od 28 Lipca do 5 Sierpnia 2012 na Arenie Wembley z udziałem 172 zawodników (86 kobiet i 86 mężczyzn) w pięciu grach w grze pojedynczej mężczyzn z udziałem 38 zawodników, w grze pojedynczej kobiet z udziałem 38 zawodniczek, w grach podwójnej kobiet i mężczyzn oraz grze mieszanej po 16 par. Reprezentanci Polski to: Kamila Augustyn gra pojedyncza kobiet, Przemysław Wacha gra pojedyncza mężczyzn, Adam Cwalina/ Michał Łogosz debel mężczyzn, Robert Mateusiak/Nadia Zięba gra mieszana. Trenerzy badmintona  to Kim Young Man (Korea), Jerzy Dołhan Polska. Na zawody pojechał także prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski.Nasi reprezentacji złożyli ślubowanie w Centrum Olimpijskim i od tej pory można ich nazywać olimpijczykami Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

 

 

 

 

Przed nami emocjonujące dni, kibice będą mogli oglądać swoje ulubione dyscypliny trzymając kciuki za naszych zawodników, życząc im sukcesów. Wszystkie wasze życzenia przekazałam polskim olimpijczykom i zapewniłam, że życzenia są niezwykle serdeczne. Było mi niezwykle miło, gdy okazało się, że są oni na bieżąco z moim blogiem. Proszę, trzymajcie kciuki za wszystkich! A ja dodatkowo będę ściskała piąstki za Przemka Wachę, ponieważ przeżył osobisty dramat, (śmierć ukochanej mamy, którą pochował w Głubczycach  21.07.2012). Przemku jesteśmy z Tobą!

 

 I jeszcze jedna informacja, która jest nadzieją dla wszystkich ludzi walczących z ciężkimi chorobami, czeski zawodnik w badmintonie Peter Koukal w ostatnich dwóch latach walczył nie tylko o kwalifikacje olimpijskie, ale też z własnym ciałem zaatakowanym przez raka. Swoja najważniejszą walkę z rakiem wygrał, dlatego też w uznaniu tej godnej sportowca postawy, Czeski Komitet Olimpijski podjął jednogłośną decyzję, że Chorążym Reprezentacji Czech będzie właśnie Peter Koukal niosąc flagę Czech podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk.  Oglądając tę ceremonię pomyślmy o tych sportowcach, którzy musieli zwyciężyć własną słabość, pokonać siebie, aby stanąć do rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

 

 Życzę udanego weekendu i miłych wrażeń podczas  Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w  Londynie 2012 ! 

Wasza Jadwiga

dla sympatyków sportu podaję link do informacji przekazywanych na bieżąco z IO Londyn 2012

Dziś Ceremonia Otwarcia Igrzysk godz.22.00 Telewizja Polska pr I bedzie transmitował ceremonię

życzę wspaniałych wrażeń

http://sport.onet.pl/igrzyska/

 

komentarzy 31 do wpisu “Odloty na Igrzyska Olimpijskie”

 1. zośka

  Wielkie dzieki za zakladke z programem!

 2. jadwiga

  Zośko
  dodałam jeszcze jeden link
  sport.onet.pl/igrzyska, zobacz pod linkiem pkol.pl i tam masz wszystkie dyscypliny, program godzinowy oraz areny gdzie się rozgrywają zawody, bedzie wam łatwiej
  pozdrawiam
  j

 3. Beata

  Dla mnie Jadziu, jak zwykle, badminton będzie NAJWAŻNIEJSZĄ dyscypliną na Olimpiadzie. Natomiast najbardziej uciążliwą będą terenowe zawody rowerowe, bo niestety koło mnie – wiele dróg w okolicy będzie pozamykanych a trudno zamknąć się na 3 dni w domu!

 4. JanToni341.bloog.pl

  Nie umiem nic dodać,
  dziękuję.
  LW

 5. Margo

  Emocjonujący czas, zdecydowanie życzę wszystkim złota!

 6. Morela

  Najlepsze życzenia dla całej ekipy i dla Ciebie Jadwigo droga. Miej się dobrze w Brytanii.

 7. jadwiga

  Morelko
  ja w domu, na IO nie lecę zbyt duzo obowiązkó to na miejscu, pozdrawiam
  j

 8. jadwiga

  Margo,
  cieszę sie, że wspólnie bedziemy dopingować polskich sportowców, pozdrawiam
  j

 9. jadwiga

  JanToni,
  od jutra już olimpisjki czas i olimpijskie zmagania
  j

 10. jadwiga

  Beato,
  a zawody rowerowe którędy przebiegają?
  j

 11. Beata

  Jadziu, od The Mall w centrum Londynu do Hampton Court, potem Walton-on-Thames, Weybridge, West Byfleet, Leatherhead i Dorking, łącznie ze słynnym zyg-zagiem w Box Hill, jak więc widzisz, bliziutko!

 12. jadwiga

  Beato
  bliziutko, szkoda że Szafraniec nie wystartuje
  j

 13. wieniumorski

  Powodzenia Polacy!
  Wracajcie z medalami.
  Jesteśmy z Wami!

  Ahoj!

 14. Jadwiga

  Ahoj, Kapitanie
  przekażę wszystkim
  j

 15. rodorek

  Trzymasz rękę na pulsie Jadziu:) Ceremonię otwarcia oczywiście obejrzę, a potem zmagania polskich zawodników – obowiązkowo:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

 16. jadwiga

  Krysiu,
  tak to prawda, ale jak nie jak tak, przecież to był i jest moj cały swiat, judo, szermierka, badminton, lekka atletyka,
  a kibic jestem wierny, poza tym wszyscy lubimy zwyciężać
  pozdrawiam
  j

 17. gordyjka

  Pewnie, że będziemy trzymać kciuki !! I jęzory zagryzać…:o) I niech wracają jeszcze bardziej uśmiechnięci niż przy pożegnaniu…;o)

 18. Jadwiga

  Gordyjko
  wiem o Twoich pasjach i cieszę się i to bardzo, że nie ja jedna taka zwariowana na punkcie sportu jestem, no cóż moje wnuczki twierdzą, że mają odlotową babcię
  j

 19. Gaja

  Ależ Ty masz wiedzę na ten temat, imponującą wręcz !!! Ja niestety bardzo pobieżnie i amatorsko, ale postaram się dotrwac do 22 i choc troche dłużej, aby obejrzec zapowiadane niezwykłe otwarcie IO. Ciepło pozdrawiam, życzę niezapomnianych wrażeń, dla nas wszystkich zresztą :))

 20. jadwiga

  Gaju,
  właśnie zakonczyła siędefilada ekipy polskiej wyglądali ładnie pozdrawiam
  j

 21. jadwiga

  Igrzyska 22 Olimpiady rozpoczęte, zapalenie znicza odbyło się w sposób nietypowy ale ładny, podkreśliło udział 204 państw w tych zawodach. Jej Wysokość Królowa Elżbieta II oficjalne otworzyła Igrzyska.
  Reprezentacja Polski wygladała bardzo ładnie.
  Londyn gości Igrzyska po raz trzeci w historii. Warto przypomnieć, że Anglia jest kolebką wielu dyscyplin sportowych w tym badmintona, tu właśnie skodyfikowano i ustanowiono reguły gry i przepisy sportowe wileu dyscyplin, tu też ustanowiono zasady fair play. Igrzyska wróciły do domu.
  To właśnie w Anglii sport stał się narzędziem wychowawczym w szkole.
  Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dr Jacques Rogge w swoim wystapieniu wypowiedział znamienne słowa: talent i poświęcenie przybywają z Wami i niezależnie czy wygracie, ważne jest jak pięknie będziecie walczyć. Pośród osób które niosły flagę olimpijską był również bokser wszechczasów Muhammad Ali. Tak oto rozpoczęły sie kolejne Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej
  j

 22. jadwiga

  Beata, Zośka
  podzielcie się wrażeniami z otwarcia IO w Londynie. U nas same przychylne komentarze!
  j

 23. Beata

  Jadziu, komentarze są bardzo dobre, choć ja uważam, że początek był trudny do zrozumienia przez inne kraje i trochę zbyt miksowany. Konia z rzędem temu kto wie w Polsce kto to był Brunel i nie rozumiem dlaczego Danny Boyle na niego się uparł zamiast podkreślić bardziej znane postacie. Za to zapalenie znicza po prostu fenomenalne no i angielski humor z Bondem oraz generalnie angielska ekscentryczność – doskonałe!

 24. Czarnula

  Ja to oglądam zawsze takie imprezy, a już szczególnie mnie cieszą nasze, Polaków sukcesy. Dziś Sylwia Bogacka zdobyła srebro. Byłam tak dumna, że aż mi się łezka zakręciła. Ja to mam oczy w mokrym miejscu ;)) Jest pięknie i mam nadzieje, że bedzie jeszcze lepiej. Sportowych i nie tylko emocji życzę oraz serdecznie pozdrawiam

 25. helena

  A ja zaliczyłam pierwszy mecz, siatkówki plażowej i doczytałam w Wysokich Obcasach, że jest to (po sprincie mężczyzn najpopularniejsza dziedzina olimpijska. Dlaczego: bo tylko tam zawodniczki występują w BIKINI. Tzn. nie muszą, bo właśnie zmieniono zasady i teraz panie mogą wystąpić nawet w spodenkach 3 cm.nad kolano, co zostało szeroko oprotestowane przez kibiców! Ale i tak prawie wszystkie zawodniczki wystąpią w bikini. Nie sądziłam, że to również może być ważny element oceny jakiejś dyscypliny sportu:)

 26. jadwiga

  Heleno,
  jest wtedy na co popatrzeć, no cóż kryteria w sporcie są jednak różne
  j

 27. jadwiga

  Czarnula
  no i moi badmintoniści w mikście wygrali mecz piękny i zacięty z Japończykami, w sumie udany dzień

 28. Jadwiga

  Beato,
  niestety zupełnie nie znam historii z Brunelem, ponieważ dla obcokrajowców to nie jest takie oczywiste, za to powiem ci, że zapalenie znicza było piękne, te czary 204 uczetniczących państw składające się na wspólny ogień, czyli come together super, bardzo znaczące i pełne symboliki
  piekne
  j

 29. Beata

  Jadziu, Brunel był fenomenalnym inżynierem, budował wspaniałe mosty (wiszące), parowozy, statki parowe, tunele, dworce a to wszystko na początku XIX wieku (żył w latach 1806-59). Był on najlepszym wzorcem okresu rewolucji przemysłowej, która bardzo zaważyła na rozwoju Anglii i zmianie jej charakteru z rolniczego na przemysłowy. Co nie znaczy, że owa rewolucja przyniosła tylko dobre zmiany, bo dużo problemów również, niemniej była podstawą do oągnięcia dobrobytu Anglii.

 30. jadwiga

  Beato,
  bardzo dziekuję za to wyjaśnienie, my tu w Polsce nie znajac dokłądnie historii AQnglii nie wiedzielismy wielu niuansó, dlatego prosiłam o wyjaśnienie
  pozdrawiam
  j

 31. jadwiga

  Beato
  grają siatkarze jest 1:1 w meczy z Włochami , jakie opinie w BBC
  jutro dam ocenę dzisiejszego dnia
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.