Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Wielki dzień Adama Małysza. Tak ekscytującego konkursu skoków podczas Igrzysk Olimpijskich dawno nie oglądałam.

Adam Małysz skok po srebrny medalWielkie zawody, wspaniali zawodnicy. Największe wrażenie zrobił na mnie oczywiście Adam Małysz, ale też Simmon Amman –Szwajcar, bardzo młody, ale wielki skoczek, który zdobył w swojej karierze 4 złote medale Igrzysk Olimpijskich, to, co nie udało się nikomu, uśmiechnięty, znakomity sportowiec. Polscy kibice uwielbiają Adama Małysza, ale też wielką kibice kochają wielkie zawody sportowe i wspaniałych sportowcówsympatia i szacunkiem darzą Simmona Ammana. W dzisiejszym konkursie Simmon Amman był bezkonkurencyjny, o klasę lepszy od innych, poza zasięgiem najlepszych, tak jakby latał „innymi korytarzami”.

Jedynym zawodnikiem, który mu dorównał był nasz Adam z Wisły. Wielki sportowy talent, poparty pracą, skupieniem, Adam Małysz wielki srebrny skokodwagą. Wspólnie z trenerem Hanu Loepisto przygotowali formę na najważniejszy moment sezonu, na Igrzyska Olimpijskie. Po słabym początku sezonu Adam pojechał do fińskiego trenera  z prośba o opiekę i współpracę oraz przygotowanie do zawodów. I trener Loepisto zgodził się, bowiem Adam uprawia sport na swoich własnych warunkach, niezmiennie twardych, perfekcyjnie dopracowanych. Pan Adam Małysz, Simmon AmmanLoepisto stwierdził, że Adam bez najmniejszego sprzeciwu realizował plan treningowy, zaufał trenerowi i oto mamy efekt tej wspaniałej pracy, dwóch wielkich osobowości, których wielką miłością są skoki.

Złośliwi mogliby powiedzieć, że Adam przegrał złoto, a ja twierdzę, że zdobył srebro zachowując szacunek dla kolegi, zachował się jak zawsze z klasą.

Ambasador polskiego sportu, ambasador Polski!  Dziękujemy Panie Adamie za wszystko, co Pan dotychczas osiągnął i zrobił dla nas dla Pana Fanów, dla Polski.

Serce moje biło radośnie, gdy widziałam tyle flag biało czerwonych tak daleko od Polski – w Vancouver w Kanadzie.

Wypada tylko skandować: dziękujemy, dziękujemy! Dziękujemy Panu za wszystkie chwile wzruszeń, dziękujemy za wszystko! 

Sprawozdawca sprzed telewizora
Wasza Jadwiga

komentarzy 6 do wpisu “Adam Małysz Wielki – drugi srebrny medal”

 1. Beata

  Tylko srebro? Niech złośliwcy zamilkną bo to aż srebro! To medal olimpijski,toż to wielkie osiągnięcie. Oglądałam skoki z Londynu i słuchałam jak pięknie angielski komentator mówi o Małyszu, podejrzewam, że cieplej od polskich sprawozdawców. Mówił więcej o nim niż o innych skaczących zawodnikach i przypominał jego sukcesy poprzednie, nie tylko z tej olimpiady. Ciepło, cieplutko na sercu.

 2. andrzej

  Ładnie! Pozdrawiam.

 3. Jadwiga

  Beato,

  I u nas mówiono ciepło, a mnie na sercu gorąco, bo jak nie kochać tak skromnego człowieka, który wie po co pracuje tak ciężko i jeszcze mówi, niech pan popatrzy za mną ci kibice, nie mogę ich zawieść. I nie zawodzi Pan. Jesteśmy przez Pana tacy dumni!
  Serdeczności

 4. Jadwiga

  Panie Andrzeju,
  Pana pochwała, dla mnie wyniesienie ! Dziękuję !
  Ukłony!

 5. Kasia

  A ja dodam ananasowego Adama w wykonaniu Tomasza Zimocha 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=Pns8CwE-sBc

 6. Jadwiga

  Pani Kasiu,
  Bardzo dziękuję ananasowy Adam w syropie -pięknie !
  Dziękuję !

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.