Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi
Rok 2016 świąteczny czas

Rok 2016 świąteczny czas

Nie mam czasu. Nie myślałam, że kiedyś napiszę tak po prostu: ja nie mam czasu. Grudzień rozpoczął się w szpitalu na ul. Sierakowskiego. Kolejna operacja oczu, noce nie przespane, dni trudne. Na szczęście udało się i teraz jest czas na rehabilitację.

W tak zwanym międzyczasie negocjowałam umowę z moim  wydawnictwem. Sprawa oczywiście dotyczy wydania książki.  Wymieniliśmy uwagi, niektóre wprowadzone zostały do umowy, ja już podpisałam, teraz czekam na mojego wydawcę. Podobno mam ją otrzymać przed Świętami.  Czekam na ten świąteczny prezent, który będzie nie do przecenienia.

W dniu 10.12.2016 r. zostaliśmy z Andrzejem zaproszeni, do Centrum Olimpijskiego, gdzie obradowali delegaci Polskiego Związku Badmintona, którzy przyjechali na Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy.  Obrady trwały pełne 12 godzin.

Marek Zawadka na scenie drugi z lewej zdjęcie wykonała Zorika

Marek Zawadka na scenie drugi z lewej
zdjęcie wykonała Zorika Tysiak

Nowo wybrany prezes to Marek Zawadka z Lubina, który otrzymał 77 głosów, ustępujący prezes Marek Krajewski otrzymał 48, zaś trzeci kandydat Marian Stelter zdobył 3 głosy.

Zjazd wybrał równie nowy zarząd, który przez kolejne cztery lata będzie odpowiadał za naszą ukochaną dyscyplinę. Do spraw zjazdu wrócę jeszcze. Dzisiaj tylko krótka informacja.

Członkami nowo wybranego zarządu zostali:

Jerzy Michał Kikosicki, Dorota Gawrońska Popa, Andrzej Majewski, Jarosław Ociepa, Katarzyna Sekuła, Maja Muszyńska. Nowemu zarządowi życzę dużo zdrowia, wytrwałości, niebywałej siły w pokonywaniu wszystkich trudności jakie napotkają w realizowaniu swojej misji. Nie jest to łatwa praca,  wiem  doskonale. Uważam jednak, że zapał, młodość i wytrwałość a także wielkie nadzieje środowiska badmintonowego, które głosując, wybrało te a nie inne osoby to wielki mandat zaufania, którego nie można zmarnować. Cieszę się ich radością i mam nadzieję, że swój czas wykorzystają w należyty sposób.

Wierzę również, że nowy prezes,  dynamiczny organizator wielkich zawodów krajowych i międzynarodowych a także mistrzostw Europy, które z sukcesem co roku organizuje w Lubinie, będzie prowadził polski badminton  z takim samym zapałem. Znam go od lat, pamiętam gdy jako młody student przyjeżdżał do Warszawy, uczył się nie tylko w szkole ale także badmintona. Życzę mu siły, wytrwałości, świetnych pomysłów i ułożenia dobrych kontaktów z Ministerstwem Sportu i Turystyki, gdyż to jest główny partner dla działalności wszystkich związków sportowych w Polsce. Jestem przekonana, że nadchodzące lata polskiego badmintona będą dynamiczne a konieczne zmiany systemowe, wybrany zarząd przeprowadzi prawie bezboleśnie.

Komisja Rewizyjna będzie kontrolowała prezesa i zarząd. W jej skład weszli: Aleksandra Dąbczyńska, Paweł Majewski, Marek Zarembski.

Teraz już wiecie, dlaczego mało mnie na blogu, dlaczego czas uciekał szybko, czasami za szybko.

Czeka mnie kolejna korekta książki, po redakcji technicznej, w niedalekiej przyszłości praca z korektorkami,  czyli koniec starego roku oraz początek nowego zapowiada się znowu pracowicie.

choinka 2016

choinka 2016

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, magiczny czas, choinka ubrana, światełka na tarasie zapalone. Chinka „tarasowa” w tym roku świeci biało czerwonymi lampkami. Tak wybrałam, chciałam pokazać, że pomimo wielu różnic, żyjemy w jednym Kraju, rozmawiamy tym samym językiem, ale nie zawsze rozumiemy siebie nawzajem.

W ten sposób wyrażam stan i nastrój jaki panuje w mojej duszy. Mieszkamy w Polsce, w Warszawie, kochamy ten kraj. Warto otworzyć się na innych, warto rozumieć siebie nawzajem.

Życzę wszystkim spokojnego czasu choć wiem, że ten przedświąteczny nie bedzie łatwy szczególnie dla pań!

Wasza Jadwiga

 

komentarzy 19 do wpisu “Ostatnie dni- Krajowy Zjazd Delegatów badmintona”

 1. Jagoda

  Mocno trzymam kciuki za Twoje zdrowie a potem za książkę! Pozdrawiam!

 2. Helen

  Ja w tym roku wręcz wywalczyłam Wigilię. Zawsze się tułaliśmy po domach, teraz wreszcie raz u siebie. Przemęczać się nie zamierzam, najważniejsze rzeczy, czyli wyborne uszka i pierogi z kapustą ulepi mi pani Zosia, mąż zrobi rybę w galarecie (też już kupiłam i zamroziłam, żeby nie stać), ja się pobawię w jakieś drobiazgi.
  Życzę ci wymarzonego prezentu na święta, owocnych obrad z korektorkami i trochę świętego spokoju.
  Pozdrówka

 3. An-Ula

  Nieobecność usprawiedliwiona. Podziwiam Cię za energię i organizację życia. To wielka zaleta, nie marnuje się ani chwili.
  U nas śnieg z deszczem, jednym słowem do kitu. Lista zakupów rozpoczęta, największy ruch zacznie się za tydzień. Zbierajmy więc siły na przygotowanie świąt. Pozdrawiam Jadziu ciepło :))

 4. Jadwiga

  An-Ula
  u mnie uszka, pierogi już są w zamrażarce, ryba faszerowana zamówiona u stałego dostawcy pyszna taka jaką lubię, tylko czeka na wykonanie ryba po grecku, faszerowane żeberka i tyle, bo przecież szynka z nogą się nie liczy, a pieczony udziec w formie szynki też nie, i to wszystko, babki panetone tez już czekają,
  j

 5. Jadwiga

  Helen
  właśnie tak to będzie najważniejszy prezent. A pozostałe sprawy to tylko same przyjemności!!!
  j

 6. Jadwiga

  Jagoda
  trzymaj Jagódko zaraz napisze do Ciebie gdy tylko otrzymam!
  pozdrawiam
  j

 7. notaria

  O, się narobiło. Trzymaj się i powodzenia, nie męcz za bardzo wzroku korektą 😉

 8. jadwiga

  Noti
  postaram się Kochana, postaram się!
  j

 9. Teresa

  Witaj Jadziu. Cieszę się,że operacja się udała. Oszczędzaj teraz wzrok Kochana.
  Ps.Jadziu przeniosłam się na blogspota. Wkurzały mnie na Onecie reklamy. Zapraszam Cię serdecznie.

 10. azalia

  Jadziu, jesteś jak mróweczka. Nie szczędzisz sił, żeby wszystko podopinać na ostatni guzik. Wspaniały prezent sobie zafundowałaś na Gwiazdkę. Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało.
  Życzę zdrowia i pozdrawiam

 11. jadwiga

  Azalio,
  cieszę się, że wpadłaś chociaż na chwileczkę, pozdrawiam Kochana
  dziękuję
  j

 12. jadwiga

  Tereso
  musze zmienić Twój adres
  dziękuję za informacje
  pozdrawiam
  j

 13. jadwiga

  Tereso
  adres bloga zmieniony, a pierniczki Twoje wyglądają smakowicie dasz przepis?
  j

 14. Bożena

  Dużo zdrowia Pani Jadwigo, również czekam na książkę :)Pozdrawiam

 15. jadwiga

  Bożenko
  i Tobie życzę najlepszego!!!
  j

 16. Małgosia z Akacjowego Bloga

  Jadwigo-dużo zdrowia Ci życzymy z Piotrem i trzymamy kciuki za prace końcowe przy książce, pozdrawiamy serdecznie

 17. jadwiga

  Małgosia z Akacjowego Bloga
  bardzo dziękuję, czytam wasz blog oglądam miejsca które pokochałam, czytam przepisy niektóre zanotowałam ale nie wszystkie, ulubione tak są wspaniałe
  pozdrawiam
  j

 18. gordyjka

  Zdrówka Jadwiniu !!

 19. jadwiga

  Gordyjko
  Najlepszego!
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.