Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Ogród w kwietniu

Autor: Jadwiga. 60 komentarzy.

Słońce zaświeciło nam i oby na dłużej! W ogrodzie zaczynają kwitnąć tulipany, a także posadzone w

donicach hiacynty. Zapach kwiatów przyciąga rzesze pszczół.

Aby nie zanudzać postanowiłam pokazać kilka zdjęć wykonanych na poczatku kwietnia oraz dla porównania  z dzisiejszego poranka.

Udało mi sie sfotografować (niezbyt wyraźnie niestety) sroczkę na płocie, a może jest to zapowiedź gości w domu? Kto wie? Może powrót Taty ze szpitala?

 

 

 

 

Podstawowe prace ogrodowe zrobione były w marcu, teraz czekamy na wyniki naszych wysiłków. Wczoraj zakupiłam granulowany  nawóz ogrodowy „kurzak”, którym podsypałam kwitnące kwiaty oraz krzaki bzu czyli lilaki, tawuły, i drzewa  magnolii.

 

 

 

 

Porcję nawozu kurzego otrzymała również jedyna czereśnia i wisienka. Oba drzewka rosną dla potrzeb ptaków, które przylatują gromadnie w maju na poranną porcję witamin.

Dzisiejszy poranek jest tak piękny i obiecuje nam pogodę może na dłużej, może majówka będzie sprzyjała wyjazdom, a może uda nam się otworzyć sezon spotkań rodzinno- przyjacielskich. Ostatnie kaprysy pogody nie sprzyjały spotkaniom  na tarasie. Trudna sytuacja domowa, pobyt ojca w szpitalu też nie nastrajał do biesiadowania. Tym niemniej wciąż jestem dobrej myśli, wciąż mam nadzieję, że zainfekowany pęcherz w wyniku cewnikowania zostanie wyleczony i Ojciec niedługo wróci do domu, o czym marzy, a każdy mój przyjazd do szpitala kwituje jednym pytaniem: „Jakie masz plany? kiedy do domu…?” Mój ukochany staruszku, jakie ja mam plany? ja .. ja chciałabym już Ciebie mieć w domu, ale niedoleczony szybko z powrotem  wróciłbyś do szpitala. Musisz poczekać. Wtedy oczy zachodzą mu łzami, a ja z całych sił staram się ich nie widzieć. Wiem jakie myśli krążą mu po głowie. Wczoraj u pra -dziadka była z wizytą najstarsza pra- wnuczka. Rozmowa toczyła się w miłej atmosferze a pradziadek ochoczo rozmawiał. Prawdziwą radość zgotowała mu wiadomość, że Jego wnuczka urodziła synka Szymona. Ze łzami w oczach i radością oglądał przesłane zdjęcie kolejnego pra- wnuka w rodzinie. Tym większa radość, że młodą matką jest moja bratanica. Gratulacje dla mamuśki i najmłodszego członka rodziny. Zresztą w lutym synowa urodziła nam wnuka Aleksandra Michała,co sprawiło nam uzasadniona radość,  tak więc nasza rodzina powiększyła się co nas niezmiernie cieszy. Tu pokazuję ogród w porannym słoneczku przybrany kropelkami rosy.

 

 

 

 

oraz ten sam ogród dwa tygodnie później

 

 

 

Życzę wszystkim miłego dnia, pięknej pogody i dobrego nastroju, sama zaś jadę do szpitala, „mój staruszek” pewnie sie niecierpliwi.

Nie, proszę się nie martwić, nie jest sam, jest z nim moja imienniczka ciocia Jadzia, która od kilku tygodni opiekuje się Ojcem, gdyż tylko w ten sposób mogłam mu pomóc aby nie był sam w szpitalu, aby miał względny komfort podczas swojego niezbędnego leczenia szpitalnego. W tym samym czasie ja mogę wykonywać wszystkie moje obowiązki.

Pozdrawiam

Wasza Jadwiga

komentarzy 60 do wpisu “Ogród w kwietniu”

 1. randdal

  pewnie patrząc na nadchodzącą pogodę, w weekend można zacząć sadzić kwiatki i rózne inne paskudztwa do donic w ogrodzie:)

 2. Eurydyka

  Przede wszystkim życzenia polepszenia dla Taty. Starzy ludzie /a i młodzi także/ źle znoszą pobyty w szpitalach. Niech więc Pan wraca, niech cieszy sie swoim miejscem przy rodzinie. Piękna pora teraz dla ogrodów. To moja ukochana pora roku, bo tylko teraz zieleń jest tak zielona, a kolory kwiatów tak piekne. Pozdrawiam Jadziu :)))

 3. jantono341.bloog.pl

  Ślę tu wiele gratulacji / dla Ogrodniczki i… Babci.
  LW

 4. Beata

  Wiosna i kwitnące kwiaty i drzewa to sama kwintesencja radości i optymizmu, tak więc niech ta pora roku przełoży się też na osobiste sprawy i oby wszyscy w rodzinie byli zdrowi!

 5. jadwiga

  Beato,
  oby tak było, dzisiaj doprawdy pierwszy taki piękny pachnący wiosną dzień,
  j

 6. jadwiga

  JanToni,
  dziękujemy dziękujemy ogrodniczka i babcia
  j

 7. jadwiga

  Randdalu,
  ano można, można ja się trochę pospieszyłam, ale jak się okazało słusznie, bo nic nie dzieje się bez przyczyny
  j

 8. jadwiga

  Eurydyko,
  teraz jest najpiękniej, kolory zieleni delikatne, kwiaty takie barwne, wszystko po zimie takie pachnące i chce się żyć!
  j

 9. zośka

  sroczka jak malowanie- ej, piękną wiosnę macie!

 10. Azalia

  Piękny masz ogród i musiałaś dużo pracy włożyć. Ja w tym roku odpuszczam, nie mam siły i napędu. Dobrze, że ma się kto zająć ojcem. Ty trochę odpoczniesz. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 11. notaria

  W takim ogrodzie mogłabym siedzieć nawet i przy złej pogodzie, a co 😉

 12. Andrzej

  Pięknie- Jadziu- pięknie! I jeszcze te dwa kwiaty- na J. i na A. Pozdrawiam.

 13. jadwiga

  Azalio,
  za docenienie pracy w ogrodzie dziekuje bardzo, miło słyszeć, natomiast ojciec w rękach cioci Jadzi na zmianę ciocią Janką, trochę mnie odciążają, ale masaże pozasystemowe załatwiam, dodatkowe sprawy też aby Go wyciagnąć na prostą, bo jak Wiesz nic się samo nie robi, wiem że nie zrobimy z niego nowego faceta, ale zawsze będzie trochę bardziej odrestaurowany na jakiś czas, pozdrawiam serdecznie
  j

 14. jadwiga

  Noti,
  a wiesz, że siedzę? szczególnie lubię jak pada deszcz i można słuchać jak uderza o dach, wtedy jest pięknie, nawet można powiedzieć romantycznie
  pozdrawiam
  j

 15. jadwiga

  Andrzeju,
  dziękuję bardzo, taa kwiaty acha ładne, no dobrze, w pon iedziałek Ojciec wraca do domu (podobno)
  j

 16. Jadwiga

  Zośko,
  tak mówisz, jakby u Was nie było, a już w japonkach chodziliście,
  pozdrawiam
  j

 17. Beata

  Jadziu, w Albionie lato było w marcu a kwiecień jakoś nam zdziadział, nawet grad zawitał, taki prawdziwy, jak w dzieciństwie. No ale ja nie narzekam, podobnie jak Ty doceniam urok dzwoniącego deszczu – pod warunkiem, że w ręku ciepła kawusia a za oknem tęcza!

 18. Helena

  Nie ma to jak w domu. Mama już doszła do siebie po trzech miesiącach koczowania w szpitalu przy ojcu. Tata zmienił się w wesołego staruszka, nieodmiennie udzielającego wymijających odpowiedzi, jeśli nie wie, czym nas rozbawia do łez. A był wiecznie wściekłym cholerykiem, z którym trudno już było wytrzymać. I chociaż mamie na pewno jest ciężko, ale wciąż mówimy, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Pozdrawiam serdecznie

 19. Dorota

  U Ciebie smutki przeplatają się z radościami – dobrze, że są jedne i drugie, że się przeplatają, dobre zdarzenia dają siłę by poradzić sobie z trudnymi. Myślę, że warto dbać o piękne otoczenie, Twój ogród na pewno „wspiera” Cię swą urodą i odwraca chociaż na chwilę uwagę od smutnych myśli. Miejmy nadzieję, że już wkrótce tak wyczekiwany powrót Taty do domu stanie się rzeczywistością. Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego dobrego – Dorota.
  P.S. Widzę, że bratki ładnie się rozrosły 🙂

 20. rodorek

  Posiedziałabym sobie w takim ogrodzie…:) Masz Jadziu dobrą rękę do roślin. Pięknie rosną… Ściskam mocno i przesyłam serdeczne pozdrowienia i życzenia zdrowia dla Taty:)

 21. zośka

  Kochana japonki to tu są cały rok, a pogody trzy rodzaje: leje, wieje, leje i wieje:)

 22. henwgl

  Miło się czyta , że kolejne kochane maleństwo pojawia się na świecie . Gratulacje .
  W ogrodzie jesteś istną czarodziejką .A Tatkowi przekaż życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i domu . Aromatyczna .

 23. jadwiga

  Aromatku,
  dziekuję serdecznie,dzieci sa zawsze powodem do radości, choć nigdy nie wiemy jak się nam zmienią później,ale jest kontynuacja nas samych, a ogród jest moim panaceum na wszelkiego rodzaju stresy, które w nim zakopuję, pewnie na tych stresach wszystko tak rośnie
  pozdrawiam
  j

 24. jadwiga

  Zośko,
  nie wiedziałam, że japonki stanowią wyposażenie w Albionie, ciekawa ta pogoda, a mnie się wydawało, że jest zawsze słońce, bo jak byłam tam to wcale a wcale nie padało!
  j

 25. jadwiga

  Krysiu,
  za życzenia dla Taty dziękuję, wszystkie mu przekazuję a jemu wtedy łzy płyną, a w ogrodzie, mój przyjaciel Józef przyjechał do nas i wchodząc do domu stwierdził żartobliwie „.. hmm mało tych tulipanó, no po prostu mało, ja bym posadził więcej…” Więcej? odpowiedziałąm, chyba pozyczę ziemi od sąsiadów..
  j

 26. Jadwiga

  Doroto,
  w szpitalu międzyleskim (podkreślam to za każdym razem) na kardiologii opieka nad staruszkami jest bardzo dobra. Niestety jak wszędzie braki sa, nie da się ukryć, i to co poiwinno być w przypadku wielu starszych osób rehabilitacja, niestety, tej nie ma i pewnie dlugo nie będzie.
  Pomimo tego ojciec pwoli wraca do zdrowia, i mówią, że w poniedziałek go wypiszą. Nie nalegam, bo wiem, ze niedoleczony szybko wróci z powrotem a tego bym nie chciała. Zaś ogród jest radością nie tylko dla mnie, ojciec siedzi często na swoim tarasie i też zachwyca się swoim ogródkiem w którym króluje magnolia, pozdrawiam
  j

 27. Jadwiga

  Heleno,
  mój ojciec był wesołkiem przez całe zycie, jak ma dobry humor to cioci Jadzi śpiewa, oczywiście starość spustoszenie robi, tym niemniej jako pacjent nie jest najgorszy, wręcz przeciwnie uśmiecha się do wszystkich, szczególnie pań, a prawie same panie w szpitalu. Nie wiem, co bym zrobiłą bez Cioci Jadzi i jej pomocy, byłam wykończona i ciągle z nerwów i przemęczenia lądowałąm sama w Instytucie Kardiologii, teraz ogarniam dom i ogród, szpital ojca i ciocią i jakoś jest. Tym niemniej doceniam pomoc bo nawet pomoc rodziny była niewystarczająca a ja silna baba w pewnym momencie padłam.
  Pozdrawiam i Mamie życzę wytrrwałości, (nie życzę końskiego zdrowia bo odkąd mamy konia w rodzinie, wiem że końskie zdrowie jest bardzo himeryczne)
  j

 28. Jadwiga

  Beato,
  na Twoim tarasie to i deszcz pięknie wygląda, a w marcu u was było zachwycajaco z żonkilami na czele, a u nas zima była, teraz trochę rónowagi ale nie wiemy na jak długo, bo nawet w maju kilka lat temu spadł śnieg na moje kwitnące tulipany,pozdrawiam
  j

 29. ZielonaMila

  Piękny ogród, kwiaty, a zdjęcie ze sroczką fantastyczne. Pozdrawiam

 30. jadwiga

  ZielonaMila
  dziękuje, dziękuję, sroczka jak na zawołanie przyleciała
  pozdrawiam
  j

 31. Nivejka

  Piekny ogród!

 32. Beata

  Jadziu, ja nie narzekam na ten deszcz, bo u nas była straszna susza i ziemia potrzebowała wody. Ja nie mam nastawienia, że zawsze musi być słońce i ciepło, bo na Hawajach nie mieszkam. Dodatkowo dla mnie jako fotografika, takie burzowe niebo jest cudowne.

 33. Jolanta

  Cudowny ogród, cudowne kwiaty, wiosna jest cudna !!!!!
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

 34. jantono341.bloog.pl

  Tu mała dokładka,
  życzenia dla Dziadka.
  LW

 35. Artur Kostrzewski

  Pozdrawiam Pani Jadwigo Piękne Kwiatki. Do zobaczenia

 36. Jakub

  Jadwigo Droga,cieszę się,że jesteś.Moja ukochana Babcia wczoraj o mało nie umarła.Ale żyje!!!Życzenia wielkiego zdrowia,dla Twojego Taty.Jakub

 37. jadwiga

  Jakubie,
  porzede wszystkim duzo zdroiwia dla Babci, niech się trzyma, bo w głowie sa choroby, tylko i wyłącznie i nie można się poddawać, Tato jakoś wysszedł na prostą, ma w poniedziałek mieć wypis
  j

 38. jadwiga

  JanToni,
  serdeczne dzięki, pozdrawiam
  j

 39. jadwiga

  Jolanto,
  a ja już się martwie, że wiosna trwa za krótko, ale dobrze, że jest
  pozdrawiam
  j

 40. jadwiga

  Beato,
  no tak skoro deszczu nie było to się przyda i zieleń będzie piękna a Ty będziesz miała więcej fascynujacych zdjęć, to nad czym teraz pracujesz?
  j

 41. Beata

  Jadziu, zaczynam pracować nad nową książką o parku krajobrazowym, dlatego potrzebuję najpierw dużo deszczu a potem słońca, żeby się zrobiło całkiem zielono. Już dużo drzew puszcza liście, kasztany mają przepiękne zielone „łapy” ale buki dopiero co łebki zaczęły pokazywać. Za to już niemal w pełnej krasie całe połacie niebieskich cudnych „bluebells”, nie mylić z naszymi leśnymi dzwonkami! Te Zwisłe Endymiony (nazwa powiedziałabym pesymistyczna) to po prostu kolorystyczne szaleństwo!

 42. gordyjka.blogspot.com

  Wiosenne pozdrowienia dla dzielnego Taty, wspaniałej Cioci Jadzi i Ogrodniczki naszej wspaniałej…:o)

 43. jadwiga

  Gordyjko,
  alez serdecznie dziękuję, przekaże oczywiście wszystkim, a sama zaraz wejde do wanny i poleżę bo mnie dzisiejszy dzien wykończył…
  j

 44. jadwiga

  Beato,
  po tych marcowych szaleństwach ja już myślałam, że nasza wiosna to jest hen hen daleko, a tu mówisz, że dopiero jest troche zielono? to tak jak u nas, no to czekam na kolejny bestseller, pozdrawiam
  j

 45. teresa

  Witaj Jadziu! Jak pięknie w Twoim ogrodzie. Sroczka na płocie mnie zachwyciła. Pozdrawiam Jadziu.

 46. jadwiga

  Tereso,
  W ogrodzie rzeczywiście jest pięknie kolorowo, a poranny koncert ptaków nie do zastąpienia, a wczoraj wieczorem jeż zwizytował ogródek Dziadka, przeszedł szybkim kroczkiem i zniknął w liściach sąsiedniej niezamieszkałej posesji, później buszował rozgrzebujac liście, ale zniknął mi z oczu bo ciemno sie zrobiło. Miło jest widzieć, że zwierzątka zadomowiły się, a znaczy to tyle, że nie uzywam nawozu tylko ekologiczne i nie boja się przyjść na żer, pozdrawiam
  j

 47. Morela

  Myślę, że zapach hiacyntów nastraja Cię pogodnie Jadziu, mimo Twoich trosk…Wszystkiego dobrego życzę i czekam na kolejne kwietne odsłony!

 48. Jakub

  Przemiłych tych dni wolnych pełnych słońca życzę.Jakub

  PS.Z Babcią już dużo lepiej.

 49. jadwiga

  Jakubie,
  to bardzo dobra wiadomość, i ja mam niezłą, ojciec wraca do domu w poniedziałek, a poza tym jakoś dzisiejszy dzień był trudny dla mnie, zbyt duzo roboty
  pozdrawiam
  j

 50. jadwiga

  Morelo, witaj!
  hiacynty sa cudne, pachna i jakieś takie nieziemskie, a ja lubie ich zapach słodki szczególnie wieczorem, pozdrawiam i zapraszam
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.