Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Odpoczywam

Autor: Jadwiga. 33 komentarze.
przygotowania do sesji zdjęciowej

przygotowania do sesji zdjęciowej

Ostatnie dni były bardzo pracowite. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy z Ewą, wielu korektach, zmian w tekście, książkę wysłałam do wydawnictwa. Teraz gdy tekst jest u wydawcy targają mną wątpliwości. Starałam się napisać o sporcie z zupełnie innej strony. Przed nami Igrzyska Olimpijskie RIO 2016. Będziemy znowu kibicować najlepszym sportowcom RP. Będziemy rozmawiać o bohaterach poszczególnych dyscyplin, czasami krytykując, czasami wychwalając ponad miarę. Tacy jesteśmy, gdy bohater spełnia oczekiwania -gloryfikujemy, gdy nie spełnia naszych oczekiwań, wylewamy nań kubeł zimnej wody.

Moja książka jest o zawodnikach,o organizacji,o polityce w sporcie, o kulisach przygotowań  do największych imprez sportowych, ale nie tylko. Jest również o mnie i o tym w jaki sposób znalazłam się wśród pasjonatów, dla których sport stał się całym życiem.

Lipiec, trwają wakacje.  Warszawa opustoszała. Lubię ten nieśpieszny czas, gdy jadąc na bazar nie stoję w wielkim korku, gdy spokojnie przejeżdżam w kilka minut na targowisko.

Moje Podróże z Lotką

Moje Podróże z Lotką

Jest piękna słoneczna pogoda, a burze oczyszczają powietrze,  i szybko oddalają się od nas.

Ogród zmienia się. Teraz czas na róże, floksy, liliowce. Niestety moje lilie orientalne zaatakował jakiś szkodnik. Nie mogłam sobie poradzić, pozostały nieliczne tygrysie, wiele musiałam wyrwać i wyrzucić.  Czekam na dalie, które pięknie wyrosły, niektóre już kwitną.  Mam nadzieję, że się na nich nie zawiodę i będą wspaniałym akcentem letniego ogrodu.

Dla potrzeb książki Kasia Fernik-Jurek z ClevArt  zorganizowała sesję zdjęciową w ogrodzie. Kilka zdjęć już jest. Agnieszka Bohdanowicz jest wspaniałym fotografem, który lubi pracować z ludźmi. Jej piękne portrety dzieci możemy obejrzeć na FB. Dziewczyny chciałam wam podziękować za miłe spotkanie, za wspólną pracę, za życzliwość oraz wiarę w sukces!

Przede wszystkim serdecznie dziękuję Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk za wiarę w moją umiejętność opowiadania o sobie.

Moja ulubiona figurka "Dama z Lotką"

Moja ulubiona figurka „Dama z Lotką”

Kasi za wspaniałą sesję, Agnieszce za piękne fotografie, Eli za wykonany makijaż, Joli i Gabrysi za wsparcie podczas spotkania i opiekę jaką otaczały naszych gości.

Teraz czas na krótki odpoczynek, do usłyszenia!

Wasza Jadwiga

 

komentarze 33 do wpisu “Odpoczywam”

 1. notaria

  I słusznie, należy Ci się odpoczynek, totalny luz. To drugie zdjęcie jest świetne 🙂 Jak mogłaś napisać książkę z kilkudziesięciu lat swojej działalności w sporcie, skoro na tym zdjęciu masz 25 lat???!

 2. Jadwiga

  Noti,
  jesteś bardzo miła, tak mam tyle lat
  j

 3. Małgosia z Akacjowego Bloga

  Udanego wypoczynku Jadwigo 🙂 W pełni na niego zasłużyłaś, pozdrawiam serdecznie

 4. Jadwiga

  Małgosia z Akacjowego Bloga
  musze złapać kilka chwil uporządkować myśli i pudła, które wciąż stoją wszędzie w mojej sypialni!
  j

 5. Stokrotka

  Podobnie jak Notaria uważam, że masz jakieś 25 lat. – tymbardziej że widziałam Cię z bliska…
  Gratuluję i uważam że zasłużyłaś na odpoczynek.
  Serdeczności 🙂

 6. Jadwiga

  Stokrotka
  tak widziałyśmy się, w sercu mamy maj, to prawda, ale życiowe doświadczenie ogromne, a to nie idzie w parze, ale cóż niech tak zostanie
  j

 7. An-Ula

  Odpoczywaj, należy Ci się relaks po ciężkiej, ale dobrej robocie. Sporo tematów odnośnie swojej pracy poruszałaś wcześniej na blogu, ja dużo rzeczy pamiętam. Nieraz wyrażałam podziw za determinację, oddanie pracy. To musiało w końcu poskutkować napisaniem książki, choćby dla zachowania w pamięci następnych pokoleń. Namawiała Cie zresztą do tego, bo to kawał historii naszego sportu.
  Zdjęcia bardzo ładne, modelka – a jakże :)))
  Pozdrawiam Jadziu 🙂

 8. E.

  Próbuję sobie wyobrazić Ciebie odpoczywającą tak w stuprocentowym znaczeniu tego słowa… Jakoś nie mogę. Zdradź, co wtedy robisz, bo jak sądzę, cały czas COŚ.

 9. Jadwiga

  E.
  cały czas COS. Masz rację, siedzę i czytam, poprawiam, wyszukuję czy można coś było lepiej? Całkiem przypadkowo obejrzałam film, zresztą nagrałam go, „Jarmark Europa” o ciężkiej pracy ludzi na największym targowisku z Europie, a ja byłam świadkiem, niemym świadkiem ich pracy, od wczesnych porannych godzin, widziałam te wózki pchane przez kobiety sprzedające kawę, herbatę, gigantyczne zakupy Rosjanek, Ukrainek, Białorusinek, czasami przemoc, kradzieże i rozpacz kobiet, które straciły w jednej chwili wszystko. To był zupełnie inny świat, mój świat, widziałam jadąc do pracy, lub późnym wieczorem gdy opuszczałam biuro!
  A w ogóle jest ogród, który również mnie potrzebuje!
  j

 10. Jadwiga

  An-Ula
  historia napisana przeze mnie jest inna od wielu. Pisałam o sporcie, ale nie pisałam pracy naukowej, chciałam wam pokazać świat sportu z innej strony, pracy setek osób, bez których sukcesy zawodników nie byłyby możliwe. Byłam w samym środku wydarzeń, czasem miłych, czasami trudnych, pokazuję ten świat bo nie zawsze było cudownie, nie zawsze były pieniądze, nie zawsze mieliśmy wspaniałych kibiców ubranych w biało czerwone koszulki i akcesoria, współpracowaliśmy między sobą, różne dyscypliny, pomagaliśmy sobie i o tym napisałam. Pokazałam też w jaki sposób mogliśmy realizować swoje marzenia gdy już szczęśliwie udało nam się wyjechać za granicę
  j

 11. Jadwiga

  An-Ula
  dziękuję za miłe słowa dotyczące modelki!
  j

 12. cz

  wydawało mi się, że pisałam o Twoim odpoczynku. Prawdziwy sportowiec nie wypoczywa bezczynnie – czy mam rację? Entuzjazmem, serdecznością obdzielisz wszystkich w myśl zasady,że im więcej dzielisz, tym bardziej się mnoży:))

 13. Beata M

  Jadziu, dobrego wypoczynku i wspaniałych dalii w ogrodzie, moje zostały pożarte przez jedną noc przez ślimaki – chyba ich (ślimaków) nie lubię….

 14. Jadwiga

  Beata
  dwa lata temu mój ogród opanowały ślimaki zrobiłam im a ty a ty nie odbudowały się na razie
  j

 15. Jadwiga

  cz
  nie umiem odpoczywać bezczynnie, nawet chwili jakoś nie mogę usiedzieć, dzisiaj byłam dzielna przyjechała córka i siedziałyśmy razem 2 godziny!!!
  j

 16. Królowa Karo

  Cudowne to zdjęcie!

 17. Jadwiga

  Królowa Karo
  witam na blogu,
  dziękuję i zapraszam
  j

 18. gordyjka

  Mnie się jeszcze łapki trzęsą po ME w LA…Echhh…Cudnie było !! A Twoje pisanie jest właśnie jak takie Mistrzostwa…Przez „eliminacje” przebrnęłaś, do fazy finałowej dotarłaś…Teraz czekasz na wynik…;o)
  A jak, jako wierny Kibic mocno kciuki trzymam !! ;o)

 19. Barbara

  Z ogromną radością zajrzałam ( po 25 latach) w Twoje Oczy, jestem zauroczona blogiem, sposobem obrabiania życia, by nie dać się obrobić jemu! Jak zawsze, zasługujesz na kilogramy superlatywów,pozdrawiam z wielką serdecznością, Barbara

 20. ariadna

  Odpoczywaj, Jadziu i niech to będzie jak najbardziej owocny odpoczynek 🙂

 21. Jagoda

  Cieszę się, że masz to już za sobą. Nigdy nie przestaniesz myśleć czy wszystko w książce jest takie jak trzeba 🙂
  Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!

 22. Jadwiga

  Jagodo
  ja mam tyle notatek o czym nie napisałam, a co według mnie powinno w książce się znaleźć, w końcu dałam spokój bo chyba powstałby II tom o czym nie napisałam!
  j

 23. Jadwiga

  ariadna
  myśli kłębią się cały czas, przypominają mi się sprawy o których powinno być w książce, ale wiem, że teraz to nierealne, no bo jak?
  j

 24. Jadwiga

  Gordyjko
  teraz wydaje mi się, ze eliminacje były łatwizną! Tylko dlaczego trwały 10 miesięcy? Do mety dobiegłam , ale czekam na odczyt fotokomórki!
  j

 25. Andrzej T

  Dzien Dobry Jadwigo.

  Odpoczywajmy w biegu.To jest ten model wypoczynku,który prawdopodobnie najbardziej nam odpowiada.I oby tak pozostało.

 26. ariadna2

  Wiedziałam, że taka profesjonalistka jak Ty na pewno będzie myśleć, że mogła coś jeszcze napisać.
  To tak, jak z budową domu – za drugim razem wybudowałoby się inny, a za trzecim jeszcze inny 😉 Wciąż chciałoby się go udoskonalać 🙂

 27. Teresa

  Odpoczywaj Jadziu. Druga fotka przewspaniała. 🙂 .

 28. Jadwiga

  Andrzej T.
  tak właśnie jest, w biegu szybko, pytanie tylko po co\? A nie lepiej zwolnić?
  j

 29. Jadwiga

  ariadna2
  Nam się wydaje, że zawsze można napisać lepiej ale czy rzeczywiście?
  j

 30. Jadwiga

  Tereniu
  bardzo dziękuję Kochana!
  j

 31. Jadwiga

  Ariadna
  odpoczywam pracując w ogrodzie, wymyślam dla was kolejne pyszne przepisy i zastanawiam się co dalej, czy zebrałam tak dużo materiału, czy życie miałam takie bogate, że mogłabym napisać „O Tym co nienapisane”?
  j

 32. Jadwiga

  Barbaro
  nie zasłużyłam na tyle pochwał! Dziękuję, pozdrawiam
  j

 33. Kate

  Jadwiga trzymam kciuki i nie kombinuj. Na pewno sprawdziłaś wszystko zyliard razy w książce. A jak sprawdziłaś, to znaczy że było dobrze!

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.