Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Fontanna w |Ogrodzie SaskimW najbliższą niedzielę, 3 października, w godzinach 10:00-15:00, w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Jarmark kreatywności”.

http://www.youtube.com/watch?v=D5s0Q_XlmhM&feature=related

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych są organizowane po raz kolejny przy współpracy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” oraz organizacji skupionych wokół Forum 50+. W trakcie pikniku na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje oraz występy z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia oraz liczne konkursy z nagrodami. Jedną z nich będzie telefon komórkowy Emporia, dostosowany do potrzeb osób starszych. Otrzyma go osoba, która pozostaje aktywna w jesieni swojego życia. Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.spokosenior.p

W Ogrodzie Saskim w Warszawie będą rozstawione stoiska promocyjne, przygotowane specjalnie na tę okazję. Zaplanowana jest wystawa prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Na stoisku Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę” chętni będą mogli zrobić dla siebie indywidualny znaczek ze swoją podobizną, przy stanowisku Fundacji AVE – porozmawiać o doświadczeniach wodniackich z Panią Wandą Gołębiewską (laureatką nagrody Wolontariusz Roku 2008).  Wśród atrakcji pikniku będą również  m.in. warsztaty z muzykoterapii, twórczości, dialogu międzypokoleniowego, integracji społecznej i usprawniania pamięci. Każdy może też spróbować swoich sił w decoupage’u i tworzeniu dzieł z runa leśnego. Promowaniem aktywnego spędzania czasu zajmą się instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+. Grupa poprowadzi grę w Boccia, zgadywankę terenową, zajęcia Tai-Chi oraz profesjonalne szkolenie z Nordic Walking. W specjalnie przygotowanych namiotach będzie można wykonać nieodpłatne badania poziomu glikemii, cholesterolu, wysokości ciśnienia oraz gęstości krwi. Stowarzyszenie REUMA planuje dyżur lekarza reumatologa, z którym można będzie porozmawiać na dręczące nas tematy w zakresie reumatologii. Zgodnie z tradycją wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą wręczać osobom starszym w dniu ich święta kwiaty z życzeniami

Emporia Telecom zaprasza do swojego namiotu na filiżankę gorącej kawy czy herbaty i spotkanie z ambasadorką marki, Panią Jadwigą Ślawską-Szalewicz.

http://www.seniorzywakcji.pl/?p=5

Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia w niedzielę Ogrodu Saskiego w Warszawie. Synoptycy przewidują pogodę w granicach 12-14 stopni ciepła bez deszczu. W związku z tym może warto przyjechać i spędzić ten dzień w towarzystwie seniorów – ludzi ciekawych, którzy wiele przeżyli i w sposób frapujący mogą porozmawiać z nami na różne tematy.

Serdecznie zapraszamy!

Na zakonczenie piosenka Stanisława Grzesiuka o Warszawiakach:

http://www.youtube.com/watch?v=ZLtocKqUq_E

komentarzy 12 do wpisu “Międzynarodowy Dzień Osób Starszych”

 1. Ludwik

  Dziękuję, za zaproszenie
  i może ściągnę kogoś ze znajomych.
  LW

 2. zośka

  Za godzinę będę wiedzieć czy przylecę. Posłałam Euro miliona:)

 3. Jadwiga

  Ludwiku,
  serdecznie zapraszam, mam nadzieję, że impreza bedzie udana a pogoda dopisze
  pozdrawiam
  j

 4. Jadwiga

  Zośko,
  to by była największa niespodzianka, a Euro miliona serdecznie życzę!
  j

 5. Ciotka Pleciuga

  No, no… Kawał imprezy się szykuje. Zadzieram kiecę i już lecę. Do zobaczenia – Jadziu. 🙂

 6. Yrsa

  Bardzo żałuję ,że nie będzie mnie w Ogrodzie Saskim , ale niestety ,zbyt duża odległość. Mam nadzieję ,że pogoda dopisze tak jak w Poznaniu , piękne słońce , no może trochę zbyt zimny wiatr , ale i tak sukces bo nie pada.
  Liczę ,że napiszesz o festynie i wstawisz kilka zdjęć , życzę miłych spotkań i pięknych wrażeń -pozdrawiam Yrsa

 7. Andrzej

  Pani Prezes,
  Melduję wykonanie zadania! Pozdrawiam- barnaba.bloog.pl

 8. Jadwiga

  Yrso,
  serdecznie dziekujemy za zyczenia udanego piukniku, rzeczywiście było pięknie, słońce i nawet ciepło 17 stopni, a wpis nowy opisujący piknik już się robi
  pozdrowionka
  j

 9. Jadwiga

  Andrzeju Barnabo,
  dziekuję serdecznie, jestes wielki, właśnie dotarłam z Ogrodu Saskiego a tu taka miła niespoidzianka, serdecznie dziekuję! i jeszcze raz przesyłam gorace uściski, a co?!
  j

 10. Ciotka Pleciuga

  Tu ciotka Pleciuga! Melduję, że z pikniku wróciłam pełna wrażeń i cała. Było fajnie, a nawet bardzo fajnie. Jadziu! Jesteś Wielka! . Jola, oraz Barnaba też. Serdeczne uściski i pozdrowionka!
  🙂

 11. Jadwiga

  Ciotko Pleciugo,
  cieszę sie, ze bez przygód wróciłaś do domu, jak koty czy wszystkie czekały z raportem do pani przyjazdu, czy jakieś wyłamamnia były?
  To był dobry pomysł z Twoim udziałem w Pikniku!
  Czy czytałaś komentarze na Twoim blogu?
  pozdrawiam
  j

 12. Ciotka Pleciuga

  Czytałam, czytałam – Jadziu i mowę mi całkiem odjęło. U Barnaby też byłam i też mi mowę odjęło. Jak wiesz – jestem osobą gadatliwą, więc popadnięcie moje w stupor musi mieć swoją wymowę. Co do futrzaków działkowych bezdomniaków – żadnych wyłamań nie było. Cała gromadka odliczyła się dziś wieczorem w komplecie a nawet w nadkomplecie.
  🙂

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.