Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

plakat Festyn SenioradaW dniu 9 maja Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34 opanują aktywni seniorzy.  Impreza – Piknik Rekreacyjny Seniorada odbędzie się w godzinach 11.00-14.00. Organizatorami są: ESPAR 50+, Uniwersytet III Wieku AWF oraz studenci III roku Turystyki i rekreacji AWF w Warszawie. Partnerami organizacyjnymi imprezy są miasto stołeczne Warszawa, Urząd Dzielnicy Bemowo, emporia i Forum 50+.

W tych właśnie godzinach będzie można uczestniczyć w różnych zajęciach ruchowych i konkursach, bawić się na pokazach tańca i koncercie, a także skorzystać z porad lekarzy różnych specjalizacji. Organizatorzy zapraszają także do udziału w Warszawskim Rajdzie Nordic Walking  w godz. 14.00-16.00. Wśród przygotowywanych na Senioradę zajęć ruchowych dla seniorów wymienić można wielobój rekreacyjny, zgadywankę terenową, gimnastykę dla zdrowia, taniec grecki w kręgu – Pera Stus oraz gimnastykę Tai Chi. Na uczestników pikniku czekają również turnieje i konkursy z cennymi nagrodami, między innymi turniej łuczniczy i konkurs „Rzuć telefonem” organizowany przez firmę emporia.

Zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Senior Show” zatańczy taniec brzucha i latino, z kolei Zespół Tańca Ludowego „Warszawa” AWF zaprezentuje tańce ludowe. Będzie można również wysłuchać koncertu w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego SMA ART.

Bezpłatne konsultacje u dietetyka i diabetyka, u internisty będzie można skorzystać z pomiaru cholesterolu, glukozy i ciśnienia.  Porady z zakresu samoobrony udzieli Agnieszka Chlipała , Mistrzyni świata w Jujitsu, a członkowie Polskiej Federacji Nordic Walking podpowiedzą jak prawidłowo uprawiać tę dyscyplinę sportu.

Wszystkie te atrakcje, a nawet jeszcze więcej, czekają nas na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w najbliższa niedzielę. Napisałam o pikniku ponieważ uważam, że my ludzie „wczesnej starości”,  zakręceni w trybach domowej pomocy naszym starym rodzicom, dzieciom i wnukom często zapominamy o sobie. O tym, że starość to nie choroba, każdego z nas czeka, jednak nikt nie chce w to uwierzyć, o tym, że nie poświęcając sobie minimum czasu starzejemy się szybciej, bo nie korzystamy z radości życia, jakie niesie nam wiek 50+. Radości, z których naprawdę możemy i powinniśmy korzystać, bo przecież „starzejemy się nie dlatego, że się nie bawimy, starzejemy się, bo przestaliśmy się bawić” jak powiedziała jedna bardzo uczona pani profesor podczas Kongresu Gerontologicznego, a ja to zdanie z jej wykładu szczególnie zapamiętałam.  

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34 otworzyła dla nas swoje podwoje. Skorzystajmy z tego! Zobaczmy jak pięknie jest położona ta uczelnia, gdzie wielu znakomitych trenerów pobierało nauki, że nie wspomnę o wielkich sportowcach i ludziach sportu. Do zobaczenia w niedzielę 9 maja! 

Zaprasza
Wasza Jadwiga

 

 

komentarzy 12 do wpisu “Emporia i piknik rekreacyjny Seniorada”

 1. Aleksandra

  a ja trochę z innej beczki 🙂 po poradę ogrodniczą przybywam. Mam fiołki takie normalne fiołki afrykańskie – sempolie jak to mówią. One rosną u mnie jak szalone i bez przerwy kwitną. chciałabym je rozsadzić, bo z jednego „pnia” wyrastają mi już po 2 rośliny – u fiołków łatwo to zaobserwować, bo listki rosną do okołai najmłodsze są w środku a ja już mam po 2 środki :). Nie bardzo wiem jak to zrobić, bo coś mi się zdaje, że tak po prostu się fiołków nie przerywa, a Pani to jest wieloletnią ogrodniczką a nie jak ja przypadkową to może Pani będzie wiedzić jak fiołki rozsadzić

  o.

 2. Ellizka

  Jadwiga, nie moglam cie znalesc, dobrze ze wkoncu podalas mi address, szukalam cie po starych blogach, myslalam ze zrezygnowalas z prowadzenia bloga.
  Ciesze sie ze wkoncu Cie odnalazlam.

 3. Jadwiga

  Aleksandro,
  fiołki się nie rozsadza tylko jak chcesz mieć więcej, listek z łodyżką urwij, wsadź do doniczki przykryj szklanko do góry nogami i troszeczkę podlej, i tyle, będziesz miała wiele fiołków, u mnie w domu nie rosna a bardzo je lubię, ale miałam w pracy całe okno.
  Powodzenia kochana

 4. Jadwiga

  Ellizko,
  Nie wiem czemu dałam wczoraj ten adres, ale jakoś tak wyszło, czyli mam nauczkę kilka wpisów z adresem to wtedy ma się pewność, że będziesz miała miłe odwiedziny, jestem pod wrażeniem u Ciebie tak pieknie.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam
  J

 5. Tom Randdal

  ja za tydzień zaprosiłem +50 na swoją imprezę.

 6. Jadwiga

  Tom,
  To super każda okazja szczególnie taka jak Twoja z okazji +50 , ale jaka to impreza? Ja staram się uruchomic ludzi starszych do większej aktywności i umysłowej i fizycznej, bo ukończenie 60 lat czy tez więcej to nie powód do zamartwiania się.
  Serdeczności

 7. Andrzej

  O rany- wszyscy się „plusem” entuzjazmują! To ładne! A ja mam w sąsiedztwie niezbyt odległym 90 plus! I cóż za forma- mentalna, fizyczna! Tylko zbyt często… pali, bo podnieca się szeroko pojmowaną polityką ( a dużo wie oraz pamięta) i coraz częściej sięga po papierosa. 90+… od dwóch tygodni. Daj nam Panie taką formę…. Jedyny kłopot to… komórka. Za cicho dzwonią i mają za małe klawisze do sms-ów… Czasem jeszcze skoczy ciśnienie. Ale w Aninie podobno poradzili: to niech pan za często nie mierzy… Chyba przywiozę mecenasa na AWF, ale… panie będą w niebezpieczeństwie. Pozdrawiam.

 8. Jadwiga

  Andrzeju,
  zapraszam z Panem Mecenasem na AWF, znajdziesz mnie przy stoisku emporia telecom , firma produkuje telefony dla starszych z dużym wyświetlaczem dużymi cyframi łatwe w obsłudze bo służą tylko do telefonowania i odbierania tel oraz nadawania smsów, a nastawione na poziom 5 budzą pół miasta, oraz sygnalizują migającym światełkiem gdzie leżą. A taki wypasiony ma dodatkowo czerwony guzik alarmowy w którym masz zaprogramowany firmowo tel pierwszy do policji 112 a następne cztery programuje posiadacz telefonu do najbliższych którzy maja wiedziec gdy coś się stanie w razie wypadku lub innego zdarzenia, wtedy gdy zostanie naciśniety ten guzik jako alarm.

 9. Jadwiga

  Andrzeju,
  dodatkowa informacja emporia talk można kupic z abonamentem w sieci sklepów era za 1 zł, natomiast w sieci sklepów vobis możesz kupic bez abonamentu ten wypasiony z guzikiem czerwonym nazywa się emporia life.

 10. Sławek

  Telefony Emporia Talk Premium mają problem z gubieniem zasięgu, bardzo słabo łapią sieć. W takim przypadku należy wysłać tel do serwisu gdzie w ramach gwarancji wymieniana jest antena wewnętrzna ma mocniejszą.

 11. Jadwiga

  Sławku,
  uwage przekaże do firmy
  dziękujemy

 12. Kasia

  W sieci Era można kupić za 1 zł emporiatalkpremium (ten z wysuwaną klapką do zapisania numerów telefonów), emporiatalk jest w Plusie, też od złotówki 🙂

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.