Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Emporia dla Silverów

Autor: Jadwiga. 53 komentarze.

Czy wiecie, że w Polsce jest 5 milionów emerytów?  To prawda. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jakie firmy i jakie produkty są oferowane tej grupie społecznej? Niestety produktów nie ma zbyt wiele. Ostatnimi czasy pojawiły się sporadyczne oferty i sytuacja zaczęła się zmieniać za sprawą nas samych – emerytów, ponieważ jesteśmy pomimo upływu lat ciągle aktywni i mobilni, przez co wymuszamy dostosowywanie ofert do naszych wymagań. Nazwano nas grupą Silver – prawda, że ładnie? I to właśnie dla nas, dla grupy Silver pożądanym jest odpowiedni telefon komórkowy. Pożądany nie tylko przez samych przedstawicieli tej grupy, ale również przez ich najbliższych, którzy chcą mieć kontakt z rodzicami i dziadkami. Niestety często mierzymy się ze skomplikowanymi urządzeniami, które nie tylko że nie są pomocne, ale wręcz uniemożliwiają kontakt z bliskimi. Dlaczego tak się dzieje, sami wiecie najlepiej. Zbyt małe cyferki, trudne do odczytu wyświetlacze to jedno z wielu utrudnień.

Emporia wychodzi naprzeciw potrzebom łatwej komunikacji, projektując kolejne telefony, i pamiętając o swoim głównym celu – ułatwiać nam  kontakty z bliskimi. Ostatnio wyczytałam w internecie, że cyt:“…

Seniorów często określa się mianem cyfrowo-wykluczonych. Staramy się zminimalizować ich wyobcowanie w świecie nowoczesnych technologii. Aby pomóc im odnaleźć się w tych realiach, emporia stosuje proste rozwiązania, np. umieszczając przyciski prowadzące do najważniejszych funkcji telefonu na bokach jego obudowy, co ogromnie ułatwia korzystanie z telefonu bez potrzeby lawirowania w gąszczu opcji oprogramowania…”. Nie czuję się cyfrowo wykluczona. Jako emeryt korzystam z laptopa, telefonów komórkowych, telewizji cyfrowej, nagrywam i odtwarzam cyfrowo nagrane programy, używam iPoda, żyję pełnią nowoczesności dostępnej na rynku. I nie dlatego o tym napisałam, aby pokazać co posiadam, lecz aby uzmysłowić ludziom odpowiedzialnym w różnych firmach, że będąc emerytem nie jestem upośledzona w sprawach nabytych umiejętności dotyczących elektroniki i możliwości korzystania z niej. Taka jest większość obecnych emerytów.

Emporia na stałe współpracując ze swoją grupą docelową. Opracowuje produkty o maksymalnie uproszczonej funkcjonalności. Są one proste co nie oznacza jednak że są brzydkie. Produkt dla nas, starszych konsumentów, nie musi wyglądać jak artykuł ze sklepu medycznego dla osoby niepełnosprawnej. Jako Silverzy oczekujemy telefonu prostego w obsłudze, ale i o wysokiej jakości wykonania. W 2010 roku firma wprowadziła na rynek telefon emporiaELEGANCE, który jest mniejszy niż wcześniejsze modele emporia. Telefonu tego używam od momentu debiutu rynkowego. Obudowa telefonu pokryta jest lakierem fortepianowym, a dodanie elementu  ze stali nierdzewnej stworzyło telefon o wyjątkowo atrakcyjnym wyglądzie, który od chwili pojawienia się na rynku zyskuje powszechną akceptację, co znajduje potwierdzenie między innymi w formie licznych nagród przyznawanych modelowi emporiaELEGANCE w wielu krajach Europy. Sam telefon nawet najładniejszy i udany technologicznie to nie wszystko, trzeba przekonać do niego nas emerytów, a to proste nie jest ze względu na brak zaufania seniorów do skomplikowanej technologii. I w tym momencie dużą rolę odgrywa  edukacja klientów i umiejętności przekazu biorące pod uwagę nasze potrzeby oraz nasz styl życia czyli Silver konsumentów.  Wszystkim Silverom i nie tylko życzę udanego kolejnego Majowego tygodnia oraz świetnego samopoczucia, pozdrawiam

Wasza Jadwiga

Oto co znalazłam dzisiaj w dniu 18.05.2011 w sieci

http://www.telix.pl/artykul/emporia-zaprasza-na-targi-golden-age-3,41031.html

komentarze 53 do wpisu “Emporia dla Silverów”

 1. Andrzej

  A ja tam po prostu staram się brać przykląd z Jadwigi. Tylko z gotowaniem jakby gorzej- lenistwo. Pozdrawiam.

 2. jadwiga

  Andrzeju,
  a ja myślę, że jest odwrotnie, pozdrawiam
  j

 3. Beata

  Jadziu, dla Silverów taki telefon jest niezbędny a w przełamaniu niechęci i obawy najlepiej pomogą…..wnuczęta! Oni/one ze wszystkimi komórkami, nawet najnowszej generacji doskonale sobie radzą i mają trochę więcej czasu dla dziadków niż rodzice (są młodsi, studiują, nie mają dzieci) toteż spokojnie mogą wytłumaczyć funkcje telefonu. Rozpętaj więc akcję: Wnuczęta, pomóżcie dziadkom w poznawaniu telefonu!

 4. jadwiga

  Beato,
  Masz wspaniały pomysł, dziekuję serdecznie
  j

 5. Ciotka Pleciuga

  A ja pozwolę sobie do tego wpisu Jadwigi dołączyć taki apel:

  Seniorze! Bądź na topie!
  Jeżeli nie masz komórki – starszy obywatelu,
  Uświadom to sobie koniecznie: Należysz już do niewielu.
  Jesteś jak grat niepotrzebny lub stary bambosz z pomponem.
  Więc spraw sobie komórkę i szpanuj tym telefonem.
  Nos go zawsze przy sobie. Wyciągaj w miejscach publicznych,
  A wtedy nikt ci nie powie, że jesteś w gronie nielicznych.
  Niech dzwonek twojej komórki obwieszcza donośnie wiadomość:
  OBYWATELE! RODACY! ZMIENIŁEM NA STAROŚĆ ŚWIADOMOŚĆ!

  (w:) „Groch z kapustą, czyli bez sensu”

  Pozdrawiam serdecznie!
  🙂

 6. Ciotka Pleciuga

  I jeszcze jedno: Propozycja pani Beaty jest ze wszech miar słuszna, ponieważ:
  Niechaj zatem i od wnuka
  Spłynie na nas ta nauka.
  Wnuk jest przecież na bieżąco.
  Idę teraz po komórkę.
  Robi mi się już gorąco…
  🙂

 7. jadwiga

  Ciotko,
  no i niech mi ktoś powie, ze bycie Silverem jest nudne, nie uwierze, takie wierszyki tworzą przecież ludzie pełni talentu, wiary i humoru !!!
  Dziękuję,
  j

 8. jadwiga

  Ciotko,
  i jeszcze jedno super wierszydełko,
  młodzi niech biorą z nas przykład,
  Silver to jest to!!!

 9. Ciotka Pleciuga

  Jak wiesz, droga Jadwigo, ciotka Pleciuga akurat na brak zajęcia uskarżać się nie może. A poza tym – pojęcie nudy jako takiej jest mi nie znane – przynajmniej w praktyce.
  Pozdrowionka!
  🙂

 10. JanToni

  Piszę o mnie w chwalby tonach,
  ja mam Sony Ericsson’a.
  LW

 11. jadwiga

  Ciotko,
  dlatego jestes dla nas wzorem cnót wszelakich, bo pomimo braku czasu tworzysz cudeńka,
  pozdrowionka
  j

 12. jadwiga

  JanToni,
  no cóż, szkoda, że nie emporie, taki klub jak my, hm… nie ma ani jednego!
  pozdrowienia
  j

 13. Piotr

  A ja szukam telefonu, który byłby tylko telefonem… i nic więcej. I tylko telefony dla „silverów” sa takie. Trzeba chyba sie przemóc i zakupić 😉

 14. rodorek.bloog.pl

  Witaj Jadwigo:)
  Producenci w końcu zaczęli liczyć się z – jak to pięknie nazywasz – silverami. Czas najwyższy… Ja mam nokie, taką najzwyklejszą, bo nie lubię skomplikowanych urządzeń. Chcieliśmy kiedyś z bratem kupić mamie tel. komórkowy, nawet brat rozglądał się po modelach, ale okazało się, że mama nie może mieć takiego telefonu. Ma na uszach aparaty słuchowe i po przystawieniu tel. do ucha aparaty zaczynają okropnie piszczeć. Byliśmy u pani technik od tych aparatów i powiedziała, że nie jest wskazane używanie przez mamę tel. komórkowego.
  Interesujący wpis:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

 15. Monika

  Ja się zastanawiam nad kupnem komórki dla mamy. Tylko to musi miec wielkgachne litery na klawiaturze i wyświetlaczu i byc proste w obsłudze. tez przyglądam sie tym produktom, o których tu piszesz.

 16. Yrsa

  Dobrze wiedzieć ,że w przyszłości będę mogła nadal korzystać z komórki , komputera itp udogodnień .
  Sama niedawno poznałam zalety programów udźwiękowiających , które pomagają niewidomych pracować na komputerach i posługiwać się komórkami . Są coraz lepsze i prostsze w obsłudze a głosy spikerów brzmią bardziej naturalnie , a jeszcze kilkanaście lat temu zegarek dla niewidomych wypowiadający godziny w języku polskim był marzeniem .
  Oby tak dalej .
  Pozdrawiam serdecznie -Yrsa

 17. jadwiga

  Piotrze,
  ja uzywam emporiaElegance od momentu pojawienia sie tego telefonu na rynku, jestem zadowolona.Ma opcje połączeń odbieranie, połączenia, wysyłanie i odbieranie sms, budzika, ustawienia w telefonie, cztery melodie, książka telefoniczna, lista połączeń, odebranych nieodebranych, wybieranych numerów, usługi sms, i to wszystko, oczywiście głośność dzwonka, a oprócz tego gdy ktoś dzwoni telefon wibruje i zapalka się lampka która pokazuje gdzie lezy nasz telefon.
  pozdrawiam
  j

 18. jadwiga

  rodorek,
  Krysiu mój telefon emporiaElegance, zreszta tak jak wszystkie aparaty emporia są kompatybilne z aparatami słuchowymi wszystkich dostepnych producentów na rynku, ponieważ są to produkty adresowane do Silverów, czyli wszystkich osób 50 + VAT a te osoby zazwyczaj mają problemy a to ze wzrokiem a to ze słuchem i bardzo czesto drżą im ręce, dlatego klawiatura jest specjalnie dopasowana właśnie do ich potrzeb. Pozdrawiam
  j

 19. jadwiga

  Moniko,
  na zdjęciu jest moja emporiaElegance, która ma wyświetlacz duży a cyfry na klawiaturze też są duże, może należy spróbować, zobacz w sklepach wszystkich operatorów, możesz je tam obejrzeć.
  pozdrawiam
  j

 20. jadwiga

  Yrso,
  bardzo sie cieszę z tego, ze elektronika poszła tak daleko i mamy możliwości dopasowania produktów do potrzeb ludzi w każdym wieku. Dobrze, że zauważono również nas ludzi wieku Silver czyli 50 + VAT, którzy tez chcą być na topie posiadać sprzęt dobrej jakości dostoswany do ich potrzeb związanych ze zdrowiem, bo jak wiesz wszyscy wiemy, że będziemy starzy, ale jakoś nikt w to nie wierzy, a później gdy juz jesteśmy w tym okresie życia to narażani jesteśmy dodatkowo na stresy wynikajace z niedostosowania produktów do naszych potrzeb. Ja się cieszę z tego, że producenci zaczęli widzieć w nas grupę docelową i to liczną na polskim rynku. Oby tak dalej, serdeczności przesyłam
  j

 21. sunniva

  Moja starsza Pani ma taki telefon.I bardzo dobrze,że wymyślono taki sprzęt,starszym osobom jest o wiele łatwiej:)

 22. Avatea

  Pani Jadwigo pozdrawiam ciepło! Własnie szukałam prezentu dla kogoś w wieku Silver:) i proszę – jak dobrze zaglądać na znajome blogi.

 23. jadwiga

  sunniva,
  cieszę się, za ta starsza pani jest zadowolona z posiadania takiego sprzętu, serdeczności przesyłam dla Ciebie i starszej pani,
  j

 24. jadwiga

  Avatea,
  jak miło, że mogłam podsunąć pomysł zakupu sprzętu dla Silvera, a tak w ogóle zapraszam częściej
  serdeczności slę
  j

 25. Andrzej

  Sliver- ładne i pomysłowe, ale co z bezwłosymi? Pozdrawiam,

 26. jadwiga

  Andrzeju,
  Silver czy z włosami czy bez zawsze będzie Silverem, serdeczności przesyłam
  j

 27. teli

  takie telefony są coraz popularniejsze, to fajnie- nawet moja babcia już taki ma- innej firmy niż na zdjęciu ale bardzo sobie chwali, ze wreszcie może swobodnie korzystać z telefonu w więcej niż w domu

 28. teli

  ale na tych targach nie będzie tylko tej jednej firmy produkującej takie telefony tylko pare w tym nawet jedna polska.

 29. Maria

  No właśnie dzisiaj małżonek rozmawiał z panią przez telefon chyba z pół godziny …….namawiała go na zakup nowego telefonu za złotówkę ich dialog warto by było opisać bo ja stając z boku strasznie się uśmiałam………….pozdrawiam ciepło…………zaglądam tu do ciebie od bardzo dawna to tak na marginesie .

 30. Jadwiga

  Mario,
  dziekuje serdecznie za odwiedziny i bardzo sie z nich ciesze, oczywiście zapraszam serdecznie ale wpadłam do Ciebie i zostanę na długo, bardzo mi sie podoba, a w sprawie telefonu, uważam, że ten segment rynku jest wart zainteresowania, my jako emeryci jesteśmy bardzo doibrym klientem, przede wszystkim wypłacalnym i rzetelnym, serdecznosci przesyłam,
  j

 31. Jadwiga

  teli,
  oczywiście emporia zaprasza, ale jak to zwykle na targach będzie wiele firm, niekoniecznie z telefonami dla seniorów, o ile wiem jest tylko jeszcze jedna , pozdrowienia przesyłam
  j

 32. Jadwiga

  teli, i bardzo dobrze emeryt jest klientem wartym zainteresowania ponieważ jest odpowiedzialny w podejmowaniu decyzji i lubi rzeczy ładne, a więc dobrze dać mu wybór w telefonach, serdeczności
  j

 33. TOMEK

  Pani Jadwigo,
  moja Teściowa jest bardzo zadowolona ze swojej brązowej emporii. Po prostu jest radość!

 34. jadwiga

  Panie Tomku,
  jak miło słyszeć, Jest radość !!!
  pozdrawiam
  j

 35. tomala

  zastanawia mnie tylko jedna rzecz – dlaczego akurat Emporia? Czy nie ma innych firm? Może tańszych? Może prostszych? Może z dłuższą gwarancją lub jakimś dodatkowym serwisem posprzedażowym?

 36. Jadwiga

  tomala
  moze byc każda inna firma, miły Panie, ale ich nie ma, Emporia na rynku Telekom zrobiła pierwszy telefon dla seniorów z duzym wyświetlaczem kompatybilny z aparatami słuchowymi, z lampką, która miga podczas dzwonienia telefonu, co w nocy ułatwia odnalezienie aparatu telefonicznego, z możliwościa ustawienia głośności w telefonie, tak by „umarłego obudzić”, z bardzo prostym menu, Emporia na polskim rynku była pierwsza w roku 2009 we wrześniu odbyła się promocja, jakoś później nie słyszałam o innych firmach proponujących seniorom telefony opracowane specjalnie dla nich, przesyłam serdeczności
  j

 37. tomala

  poza tym segment rynku cały czas się rozwija, ciekawie jest obserwować jak on „funkcjonuje”, bo to widać gołym okiem, że jest duża dynamika (np. któryś producent coś wprowadził, obniżył cenę itp.)

 38. tomala

  Pani Jadwigo, nie zgodzę się, że nie ma, ponieważ od jakiś 3 lat na polskim rynku znajdują się telefony marki myPhone, które pod nazwą serii „Simple Life” oferują starszym ludziom telefony specjalnie dla nich przeznaczone Jak piszą na stronie (myphone.pl) pierwszy telefon pojawił się w 2009 r, natomiast do dziś jest ich ponad 10. Co więcej, posiadają również wiele bajerów jak np. przycisk SOS, latarkę itp. Dlatego nie rozumiem, dlaczego jest mowa jedynie o Emporii?

 39. Jadwiga

  tomala,
  ja napisałam o emporii ponieważ od 2009 roku uzywam właśnie ten telefon i jest mi on bliski, mój mąż używa od dwóch lat telefonu emporiaLife, z czerwonym guziczkiem w kształcie serduszka ponieważ jest to telefon alarmowy, gdzie zakodowane jest pięć numerów telefonów osób najbliższych, gdyby mu sie cos stało, może nacisnąć na ten guzik i telefon będzie łączył z numerami zaprogramowanymi do skutku aż ktos pierwszy odbierze, poza tym gdyby telefon wypadł z reki mikrofon jest tak silny że zbiera głos z pewnej odległości też, a po wtóre głośnik jest również silny i słychać rozmóce z pewnej odległości. Używamy tych telefonów, dlatego piszę o emporii, ja nie prowadzę informacji na temat wszystkich produktów telefonicznych na rynku polskim dla seniorów, napisałam o tym co używam i uważam że jest najlepsze, pozdrawiam serdecznie
  j

 40. Jadwiga

  tomala,
  fajnie, i cieszę sie z tego, w dalszym ciagu uważam, że moge pisać o tym co jest dla mnie jako 50 + Vat najlepsze i co moge polecic moim znajomym tudzież moim czytaczom,
  pozdrawiam
  j

 41. teli

  myślę, że ten wybór dla emeryta podyktowany jest bardzo prostymi przesłankami. po pierwsze cena. cena ma wielce istotne znaczenie dla emerytów.warto zwrócić uwagę, że emporia w sklepach to ok. 600 zł a myphone z podobnymi parametrami to mniej niż 300zł.

 42. tomala

  Zgadza się, wolność słowa, jednak ja uważam inaczej co do konkretnych modeli, producentów 😉

 43. Jadwiga

  teli, ponieważ interesują Ciebie ceny telefonów emporia podaje link do sklepu z cenami,
  http://www.emporiasklep.pl/sklep,telefon,id=1
  pozdrawiam
  j

 44. Jadwiga

  tomala,
  Twoja sprawa, szkoda, że wiedzac tak duzo na temat innych produktów nie doczytałeś w zakładce o mnie, ze jestem Ambasadorką Marki emporiaTelekom, pozdrawiam
  j

 45. tomala

  Szacunek dla Ciebie za to, że otwarcie o tym psizesz… ale czy w ogóle się ze mną nie zgadzasz czy tylko z częściowymi stwierdzeniami?

 46. teli

  pamietam, że pierwotnie te ceny były wyższe- może z czasem spadły ale dalje jest to stanowczo i zdecydowanie za drogo. nie prezentują nic więcej niż konkurencja więc ceny powinny być podobne

 47. tomala

  teli, według mnie masz rację – cena trochę za wysoka jeśli porównamy ją do jakości telefonu. No chyba, że mają coś czego konkurencja nie ma czyli najbliżej szukając taki myPhone

 48. tomala

  Jadwiga, a z czym się wiąże bycie taką Ambasadorką amrki jeśli można wiedzieć? Bo iekawy jestem..

 49. teli

  nie wątpie, że sprawdziłaś dobrze telefony emporia ale czy porównywałaś je Jadwigo do telefonów innych marek?

 50. tomala

  otóż to teli… czekamy więc na odpowiedź 😉

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.