Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Busko Zdrój

Autor: Jadwiga. 30 komentarzy.
Park Sanatorium "Włókniarz" Busko Zdrój

Park Sanatorium „Włókniarz” Busko Zdrój

Od czasu do czasu należy przejrzeć silnik samochodu., wymienić filtry, olej, a jesienią zmienić opony na zimowe. Dbamy o rzeczy, sprzątamy, myjemy naczynia, układamy w szafach nasze rzeczy wietrząc je przed zimą, przygotowujemy się do długich zimowych dni i jeszcze dłuższych wieczorów.

Czy tak samo przygotowujemy siebie? Czy należycie dbamy o swoje ciało, czy choć trochę poświęcamy mu uwagi? Nie, nie chodzi mi o codzienne mycie, manicure czy też pedicure, albo wizytę u fryzjera w celu ufarbowania odrostów, lub dokonania modnego obcięcia włosów. Chcę was zapytać, czy od czasu do czasu wyjeżdżacie do sanatorium na kompleksowe odnawianie swojego ciała, na odpoczynek, a także zabiegi odnawiające i regenerujące organizm? Od pewnego czasu staram się nie zapominać o leczniczych wyjazdach „do wód”. Tak pięknie, dawno temu określano wyjazdy do Mariańskich Łaźni, do Baden Baden, czy na południe Europy. Lato w tym roku było piękne, upalne  a przed nami sześć miesięcy mrocznych dni, długich wieczorów. Zadbajmy o siebie. Jeżeli mamy możliwość krótki wyjazd „do wód” dobrze nam zrobi. Kąpiele solankowe, siarkowe, jacuzi, kąpiele perełkowe, masaż podwodny, bicze szkockie przywrócą równowagę naszemu znerwicowanemu organizmowi. Przecież leczenie nerwic wodą znane jest od lat.

W tym roku postanowiłam wyjechać na kilkanaście dni. Tym razem na celowniku Busko Zdrój Sanatorium „Włókniarz” ul. Rokosza 1. Na skierowanie w ramach NFZ trzeba długo czekać, więc postanowiłam pojechać prywatnie. Sanatorium daje możliwość zarówno prywatnym kuracjuszom, można tez skorzystać z leczenia ambulatoryjnego. Wybrałam termin, uzgodniłam z działem rezerwacji i jutro raniuteńko wyruszam w drogę. Przede mną tylko 256 km. Mam nadzieję dojechać na godzinę ósmą rano, zakwaterować się i zdążyć do lekarza chirurga  rehabilitacji, który po zapoznaniu się ze stanem mojego skołatanego zdrowia ustali indywidualną rehabilitację podczas mojego pobytu. Liczę bardzo na kąpiele siarkowe pomagające na układ kostno- stawowy, układ ruchu. Terapia lecznicza, balneologia na bazie wód siarczkowych, to największy skarb w Sanatorium, które od lat jest renomowana firmą nie tylko w Polsce ale i w Europie. Woda leczniczo-siarczkowa ze złoża „Dobrowoda” bez domieszki z wodą wodociągową jest podstawa zabiegów. Na stronie www.Sanatorium Włókniarz.pl możecie dowiedzieć się więcej, ja tylko zacytuję dwa zdania:

zdj. Piotr Kaleta park Sanatorium Włókniarz Busko Zdrój

zdj. Piotr Kaleta park Sanatorium Włókniarz Busko Zdrój

„….Każdy zabieg to 100% niezwykłej, swoistej wody leczniczej, przez co ten dar natury jest  odpowiednio spożytkowany.

Sanatorium „Włókniarz” posiada własne ujęcie wody leczniczej „Dobrowoda G-1”. Swoista woda lecznicza – siarczkowa  wydobywana  ze strefy  głębokościowej 165 m – 228 mppt.”

O moim pobycie w sanatorium jeszcze w tym tygodniu napiszę więcej, gdy już będę wiedziała jakie zabiegi zostały mi przepisane, oraz po pierwszych doświadczeniach leczniczych. Zabieram aparat fotograficzny, aby udokumentować odpowiednio pobyt. Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej proszę pytajcie albo w komentarzach albo przyślijcie zapytanie mailem. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie  pytania i interesujące was tematy. Mój układ kostno- stawowo mięśniowy, nogi, kolana wymagają kapitalnego remontu, jednak jak wiecie jestem osobą obciążona gdyż od półtora roku mam zamontowany stymulator. Reasumując muszę uważać na zabiegi, które w moim przypadku trzeba dostosować do stanu mojego zdrowia (zresztą ta zasada obowiązuje zawsze i leczenie jest dostosowywane indywidualnie dla każdej osoby).

Życzcie mi udanego pobytu, dobrego humoru, udanej rehabilitacji abym mogła wam opisać moje zmagania samej ze sobą, abym przezwyciężyła swoją słabość,  abym wróciła w lepszej formie. O moich zmaganiach napiszę w kolejnym poście. Do usłyszenia!

Wasza Jadwiga

zdjęcia uzyskałam ze strony sanatorium z Internetu- dziękuję!

po przyjedzie  wykonam  zdjęcia i podzielę się nimi  na blogu

komentarzy 30 do wpisu “Busko Zdrój”

 1. nemezis

  Ja Ci życzę podreperowania zdrówka i samych wspaniale spędzonych chwil w Busku! 🙂
  Wypoczywaj efektywnie, Jadziu. Wracaj do nas cała i zdrowa 🙂

 2. jadwiga

  Nemezis
  dziękuje bardzo, wykorzystam a jeszcze do tego postaram się o pozyskanie fajnych informacji dla przyszłych kuracjuszy!
  j

 3. Margo

  Udanego pobytu i smacznej wody 🙂 Jadwigo

 4. jadwiga

  Margo
  dziękuję bardzo
  j

 5. An-Ula

  Wspaniały pomysł, trzeba w tym zawirowaniu i siebie dostrzec.W sanatorium byłam 4 razy, ostatnio bylismy z mężem 10 lat temu w Kołobrzegu. Teraz mimo chęci, nie bardzo mamy możliwości, bo domu i psa nie zostawimy na dłuższy czas, a mąż nie che , abyśmy na przemian w pojedynkę jeździli. Więc korzystamy z rehabilitacji na miejscu. I ja uważam, że to bardzo dobra metoda leczenia, nie tylko stawów, żołądków, kręgosłupów, ale i systemu nerwowego. Wspaniałego pakietu leczniczego, wypoczynku, udanej pogody, długich spacerów i regeneracji sił i zdrowia. Serdeczności ślę, Jadziu :))))

 6. Małgosia z Akacjowego bloga

  Jadwigo-dziękuję Ci za tego posta. Właśnie mi uświadomiłaś, że dawno nic takiego nie robiłam. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę udanego wypoczynku i dużo zdrowia :)Czekam na relację z sanatorium 🙂

 7. jadwiga

  An-Ula
  często myślimy o wielu sprawach, o najbliższych o kotach (3) i o psie owczarku niemieckim i o tym, ze dom, że nic o nas bez nas, ale trzeba się wyrywać z zaklętego kręgu od czasu do czasu, bo regenerujemy naszą zdolność rzeczywistego postrzegania świata i wartościujemy sprawy od najważniejszych w tym wypadku zdrowia do najmniej wartych zamartwiania, pozdrawiam
  j

 8. jadwiga

  Małgosiu z Akacjowego blogu
  jesteś młoda osoba i nie masz tylu doświadczeń za sobą, pewnie dobrze, że tak jest, ale teraz po przekroczeniu granicy wieku uważam, ze coraz częściej musimy zwracać uwagę na siebie i możliwość odreagowania i zresetowania swojego umysłu, nic tak dobrze nie robi, jak odpowiednia dawka dobrej wody!
  j

 9. Beata M

  Dbaj o siebie, korzystaj z wodnych zabiegów i wracaj do zdrowia.

 10. Helen

  Masz absolutną rację, że trzeba o siebie zadbać, zanim wszystko nam wysiądzie i nie będziemy już w stanie jechać na takie leczenie.
  Moja teściowa właśnie zrezygnowała z pobytu w Konstancinie, na który czekała 2 lata, bo jest tak sterana, że więcej by ją to dobrodziejstwo umęczyło, niż dało dobrego.
  A że też ma rozrusznik, to odpada większość zabiegów. A dla tego co zostało nie warto się ruszać z domu, mieszkać z obcymi osobami w pokoju itd.
  Wracaj silna, zwarta i gotowa do nowych wyzwań! :)))

 11. Teresa

  Dobrego wypoczynku Jadziu. 🙂 .

 12. ** Podróżniczka****

  Cudownego wypoczynku życzę.
  Pozdrawiam:)*

 13. jadwiga

  Helen,
  niemożliwe zrezygnowała? ja mam tutaj kąpiele siarczkowe, kro, masaż, basen i ćwiczenia w nim, kąpiel kwasowęglowa gazowa (cokolwiek to znaczy)i jeszcze coś, ale już nie pamiętam razem sześć zabiegów, warto, prawdziwie mówię, warto!
  j

 14. jadwiga

  Tereniu
  tak bardzo potrzebowałam zaopiekować się sobą!
  j

 15. jadwiga

  Podrożniczko
  toż to jedna wielka harówka od rana od godz. 7.07 ale trzeba się starać aby dobrze zakończyć to leczenie, mnie się podoba, deszcz pada, spać się chce, jeść podadzą! a że kosztuje?! Tak ale to jest inwestycja w siebie na dalsze lata!
  buziaki!
  j

 16. jadwiga

  Beato
  tak sobie myślę, że Twój RZS by był bardzo zadowolony z pobytu w Busku!!!!
  j

 17. czesia

  zupełnie masz rację. Nie żal forsy na duperele, a jak przyjdzie zainwestować w siebie, to ręka drży. Dlatego pochwalam Twój rozsadek i być może wykorzystam Twój pomysł.
  Muszę tylko zastanowić się co zrobić z Benkiem, kogutami i całą resztą:))

 18. jadwiga

  Czesiu
  musi być ktoś, kto pomoże w te dni, a ty spokojnie odpoczniesz, nie można żyć w kieracie obowiązków, kury, Benek, i otoczenie które powinno wiedzieć jak to jest gdy ciebie nie ma a wtedy po przyjeździe będziesz miała większy szwung do pracy
  j

 19. Helen

  No tak, ale ty jesteś młódka przy mojej teściowej, więc więcej możesz. Poza tym w Konstancinie nie ma tych siarczków itp. Zostały naprawdę dwa zabiegi. Zdrowiej.

 20. ewa777

  Jadziu życzę Ci bardzo miłego i skutecznego pobytu. Ja do sanatoriów nie jeżdżę, ale na przykład dwa lata temu byłam w Busku prywatnie, mieszkałam w pobliżu sanatorium, w którym wykupiłam kąpiele siarczkowe. Innych zabiegów nie brałam, bo jakoś szkoda mi było na to czasu. I codziennie w Pałacu piłam wodę siarczkową. W Busku jest bardzo przyjemnie, ładny park, jest gdzie spacerować, a poza tym jest to podobno najbardziej słoneczna miejscowość w Polsce:)

 21. Teresa

  Jadziu nawet nie wiesz, jak się cieszę, że to zrobiłaś. 🙂 .
  Pozdrawiam kuracjuszkę. 🙂 .

 22. jadwiga

  Helen
  szkoda każdego zabiegu, który może pomóc,
  j

 23. jadwiga

  Ewa777
  mam kąpiele siarczkowe, kwasowo węglowe suche, masaż, hydro-jet, dzisiaj pierwszy raz, krio, basen z ćwiczeniami w nim i cos jeszcze więc sporo, zobaczymy może coś jeszcze dołożymy w poniedziałek, ale też musze pomyśleć o takiej opcji jak ty wybrałaś
  j

 24. jadwiga

  Tereniu
  serdecznie dziękuję pozdrawiam
  j

 25. Eve Daff

  I ja dołączam się do życzeń 🙂 Owocnego pobytu, wielu zdrowych wdechów i łyków wody 🙂

 26. jadwiga

  Eve Daff
  no właśnie wdycham ci ja wdycham siarczki i powietrze świeże, mam nadzieję, że wszystkie zabiegi spowodują podniesienie kondycji mojej zdrowotnej
  i niech się tak stanie
  amen
  j

 27. gordyjka

  To przypilnuj nam Wrzosowiska !! Szkoda, że terminy nam się rozjechały…;o)

 28. jadwiga

  Gordyjko
  przypilnuję, a co tam, szkoda terminów, szkoda bardzo żałuję
  j

 29. notaria

  Kąpiele siarczkowe rewelacyjnie działają na cerę 🙂 Sprawdziłam na sobie 🙂 A masaże tam masz z jakimś fajnym masażystą? 😉

 30. jadwiga

  Noti
  masaż jest piętnastominutowy a masażysta mój osobisty został w domu, a kapiele siarczkowe są świetne, poza tym, ze śmierdzą, ale ciałko gładkie jak doopka noworodka
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.