Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Zamiast wspomnień

Autor: Jadwiga. 20 komentarzy.

Właśnie wróciłam z pogrzebu mojej ukochanej Cioci Jadzi – siostry mojej Mamy. Pogrzeb odbył sie w Opatowie, Kolegiata Opatowska, Cmentarz przy Kolegiacie, na górce z której rozciaga sie piękny widok na okolice. Krótki pobyt przywołał wiele wspomnień  sprzed lat.

 

 Moja córka zaś powiedziała po prostu : wiesz z odejściem Cioci skończyło się moje dzieciństwo. Tak, Jej dzieciństwo, moja  młodość.

 

 

Ciocia Jadzia była osobą zakochaną w Opatowie i Ostrowcu Świętokrzyskim, najbardziej jednak ukochała swoją wieś Obręczną, która była Jej całym światem. Dlatego zamiast opisów zamiast używania wielu wielkich słów poświęcam Jej kilka zdjęć tego co najbardziej kochała, Opatowa i Kolegiaty Opatowskiej .

 

komentarzy 20 do wpisu “Zamiast wspomnień”

 1. Beata

  Jadziu, przykre to chwile, gdy śmierć odbiera nam możliwość kontaktu z ukochanymi osobami. Jedyną pociechą mogą być wspomnienia. Trzymaj się dzielnie!

 2. notaria

  Nigdy nie byłam w Opatowie, ale widać, że Kolegiata wspaniała. Bardzo dobry sposób wyrażenia wdzięczności i miłości. Ciocia na pewno się cieszy, że tak pięknie ją wspominasz, pokazując nam wszystkim to, co kochała.

 3. jadwiga

  Beato
  a wspomnienia mamy piękne
  j

 4. jadwiga

  Noti
  dziekuję, jedyne co teraz mogę zrobić
  j

 5. Jasna8

  Wspomnienia, wspomnienia…
  odchodzi nasze życie z niektórymi szczególnymi osobami….
  Wyrazy współczucia…

 6. JanToni341.bloog.pl

  Pozdrawiam Panie.
  LW

 7. Helena

  W każdym razie na pewno JEJ już nic nie boli ani nie denerwuje. To my wciąż mamy problem, a Ona już jest spokojna. Serdeczności

 8. jadwiga

  Heleno
  Ona ciężko w tym zyciu pracowała, bardzo ciężko, szczęścia nie miała, najbardziej kochała zwierzęta, które hodowała
  j

 9. jadwiga

  JanToni
  dziękujemy
  j

 10. Jadwiga

  Jasna8
  dziękuję,
  niestety tak się dzieje niezależnie od tego czy akceptujemy czy nie
  j

 11. Yrsa

  Życie mija , coraz częściej żegnamy kogoś na zawsze , pozostaje pamięć , wspomnienia , dobrze gdy są to przyjemne wspomnienia pełne miłości i radości jak wspomnienia Twoje i Twojej Córki .
  Jadwigo , współczuje , piękny post , prosty i wzruszający .
  Yrsa

 12. jadwiga

  Yrso
  żyła bardzo skromnie i bardzo prosto, w wieku 76 lat nowy dom zbudowała, nie taki duzy, nie taki luksusowy ale z łazienką, centralnym i woda w kranie, Wiesz w wieku 76 lat ile trzeba mieć charakteru w sobie aby tego dokonać, popatrz wokół w tym wieku takich rzeczy ludzie nie robią…
  Charakter miała ciężki, może właśnie dlatego, ze upór i wola przetrwania była wielka
  j

 13. Gaja

  Składam wyrazy współczucia. I wokół mnie coraz więcej bliskich w sen zapada, coraz mniej nas. Poza horyzont powędrowali…..

 14. jadwiga

  Gaju
  dziekuję, niestety taka kolej naszego życia
  j

 15. Dośka

  smutnym jest ten moment, ale fakt że jest się skarbnicą pamięci o osobie która odeszła , dodaje siły.Skarb wartość wielką posiadał będzie ,gdy serce nie pozwoli zapomnieć .

 16. rodorek

  Jadziu…pozdrawiam Ciebie serdecznie i przesyłam wyrazy współczucia…

 17. jadwiga

  Krysiu
  dziękuję, tyle wspomnień wiąże się z Obręczną, nie tylko moich ale też mojej córki
  j

 18. jadwiga

  Dośko
  u mnie kwitną jaśminowce cała aleja, bardzo je lubię, wieczorny zapach tych wielkich krzewów przypomina ławkę przed domem, na której siedziałam z córką, ciotką i babcią po wieczornym udoju rozmawiając o dniu następnym i o wydarzenia mijającego dnia, patząc na pola rozciągające sie wokół, te obrazy pozostaną ze mną do końca
  j

 19. Margo

  Współczuję Jadziu, i dziękuję za to wspomnienie

 20. Jadwiga

  Margo
  dziękuję Kochana, dziękuję
  j

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.