Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Urlop

Autor: Jadwiga. 21 komentarzy.
Mój Tato, nasz dziadek i pradziadek

Mój Tato, nasz dziadek i pradziadek

Bloga  prowadzę od grudnia 2009 r. Od tamtej pory nie miałam przerwy.

Jak wiecie pielęgnujemy mojego Ojca, któremu z dnia na dzień ubywa sił. Nastał bardzo trudny czas nie tylko dla mnie, ale dla wnuczek, prawnuków, dla nas wszystkich.

Dlatego postanowiłam przyznać sobie urlop do końca sierpnia.

W tej sytuacji każde uruchomienie komputera włącza tysiące myśli. A przecież, aby coś napisać trzeba mieć spokojniejszą głowę, trzeba chwilę pomyśleć i wiedzieć, co chcemy przekazać, a mnie tak trudno zebrać myśli, przelać je na papier.

Gdy myślę o Ojcu widzę Jego uśmiechniętą twarz, wesołe ogniki w oczach i tysiące niespodzianek, jakie nam fundował. Kino, teatr, opera, operetka, i tysiące kilometrów po Warszawie, spacery z opowieścią na ustach. Tato był zakochany w Warszawie. Prowadził za ręce brata i mnie i opowiadał, co gdzie było przed wojną, jak pięknie Warszawa wyglądała i jak ja zburzono. I późniejsze lata, gdy wszyscy „budowali swoją stolicę”.

Wola. Ludzie i historie książka wydana przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wola

Wola. Ludzie i historie
książka wydana przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wola

Wiele lat później, gdy był już chory woziłam go samochodem Traktem Królewskim przed Bożym Narodzeniem, zwiedzaliśmy już inną Warszawę, dumną i piękną. Jego Warszawę.

W tej ukochanej Warszawie pracował czterdzieści dwa lata, był kierowcą autobusów, Zajezdnia „Inflancka”. Przejechał po Warszawie pięć i pół miliona kilometrów na liniach autobusów pośpiesznych na 116, 122 i wielu innych. Dla nas była to znakomita lekcja poznawania Warszawy z okien autobusów. Pewnie, dlatego znam Warszawę jak przysłowiową „własna kieszeń”. Znam tez jej historię. Znam każdy pomnik z okresu Powstania Warszawskiego, znam miejsca gdzie ginęli ludzie mieszkańcy Jego ukochanej Woli. To była Jego dzielnica czasów dzieciństwa, młodości i okresu powojennego, gdy wrócił z robót przymusowych prosto do Warszawy. Ulica Ogrodowa, Wolska, Młynarska, Leszno, Okopowa Żytnia, to były nasze najbliższe okolice.

Dzisiaj mój „Staruszek” tylko się uśmiecha, gdy wspominam tamte czasy. I nie wiem, czy pamięta, czy tylko reaguje na mój głos.

Dlatego proszę was o wybaczenie. Ta przerwa jest konieczna. Chcę jak najwięcej czasu spędzić z Ojcem snując mu opowieści o tej naszej ukochanej Warszawie.

Przypomnę mu również, że za bezwypadkową jazdę w Miejskich Zakładach Autobusowych otrzymał „Złotą Syrenkę” odznaczenie za Zasługi dla Miasta Warszawy.

Pozostawiam wam jak najpiękniejsze życzenia dobrego wypoczynku a także

mówię wszystkim do usłyszenia

Wasza Jadwiga

 

 

komentarzy 21 do wpisu “Urlop”

 1. zoska

  mam nadzieję, że czas Twoich opowieści dla ojca bedzie jeszcze długi. Ściskam Cię serdecznie.

 2. Morgana

  Witaj 🙂
  Urlop wskazany każdemu, zatem wypoczywaj od bloga przynajmniej 🙂
  Zdrowia życzę Tobie i bliskim, pozdrawiam mile 🙂

 3. Renata

  Jadziu,jezeli moge tak napisac .Bardzo mnie Pani wzruszyla .Urlop jak najbardziej i ten czas poswiecony Tacie bezcenny.Serdecznie pozdrawiam Pania i Tate.
  Renata

 4. Margo

  Samych dobroci dla Ciebie i bliskich

  kiss

 5. wiesia.and.company

  Jadwigo! W pełni to rozumiem. Do bloga można wrócić w każdej chwili, ale te momenty ostatnie są jedyne, niepowtarzalne, a dotyczą też sprawy ludzkiej jakby tu powiedzieć… nieodwracalnej. Trzeba ten czas wykorzystać w taki sposób, jaki jest dla Ciebie i dla Taty najlepszy. Bliskość teraz, ciepło. To są sprawy najważniejsze. Reszta może poczekać. I my też poczekamy w zrozumieniu. Przytulam Cię…

 6. An-Ula

  To absolutnie zrozumiałe, priorytetem jest opieka nad Tatą.
  Spokojnych i dobrych dni, nie zapomnij o własnym wypoczynku, o chwili dla siebie.
  Pozdrawiam serdecznie, a Starszemu Panu życzę sił i spokoju w otoczeniu kochającej rodzinki 🙂

 7. Helen

  Teraz ja cię przytulam. Dużo siły i spokoju wewnętrznego ci życzę w tych trudnych dniach. Śmiało nas możesz olać, obowiązuje hierarchia wartości. Trzymaj się, kochana.

 8. notaria

  Kochana jesteś! Wzruszyłam się. Ten czas jest dla Ciebie i Twojego Taty. Tak być powinno. To nie jest urlop, tylko właściwe ustawienie priorytetów, jak słusznie zauważyła Helen. Ściskam Was!

 9. nemezis

  Jadziu, dużo zdrowia dla Taty!
  Trzymaj się ciepło 🙂

 10. Beata M

  Dobrych dni i ciepłych wspomnień dla Was obojga.

 11. Olek

  Jadziu,
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Tatusia – tym razem z Londynu.
  Nalezy Ci sie odpoczynek.

 12. Stokrotka

  Doskonale Cię rozumiem Jadwigo. Życzę Ci abyś długo jeszcze opowiadała swojemu Tacie o Warszawie.
  Serdeczności pozostawiam.

 13. gordyjka

  Pięknego urlopu z Tatą…:o)

 14. TOMEK MAJEWSKI

  Pani Jadwigo,
  cóż ja mogę dopowiedzieć albo dopisać. Życzę Pani i Pani Tacie dużo zdrowia i wytrwałości w walce o nie. I deklaruję trening interwałowy w tej intencji.

  Pozdrawiam serdecznie
  Tomek Majewski

 15. Joanna

  Odpoczywaj, Jadziu. Niech to będzie piękny rodzinny czas.

 16. Andrzej

  Powiedz- proszę- Tacie, że i ja Go serdecznie pozdrawiam. A Ciebię ( i bliskich) -rozumiem.

 17. Łucja-Maria

  Podjęłaś słuszną decyzję. urlop jest Wam bardzo potrzeby. Wiem, że twój Tata jest szczęśliwy, że to właśnie z Nim spędzasz każdą chwilę.
  Pozdrawiam serdecznie:)

 18. Jula :D

  Piękne wspomnienia masz z tatą. Jak patrzę na to zdjęcie twojego schorowanego taty ale uśmiechniętego , pod Waszą opieka – opieką całej Waszej rodziny to aż i ja się uśmiecham do Was.
  Doskonale Ciebie rozumiem , chcesz teraz w spokoju pobyć z Nim.
  Mojej koleżanki mama niestety umarła , ale też o ostatnie dni miała zapewnione w komforcie razem z najbliższymi.Mieszkała razem z synem a córka po sąsiedzku. Zdążyła się jeszcze nacieszyć wnuczkami.:D
  Ps: Wydaje mi się ,że jesteś do taty bardzo podobna . Ten uśmiech !. .. Radość życia. 😀 Pa!

 19. Bea

  Jadwigo, moc fluidow zatem dla Ciebie / dla Was wszystkich…
  Korzystaj z tych chwil z Tata, urlop blogowy jak najbardziej Ci sie nalezy 🙂
  Usciski!

 20. rodorek

  Ściskam i pozdrawiam serdecznie:) Dużo siły życzę…

 21. Jula :D

  Dopiero co przeczytałam od Ciebie ,że Twój tata umarł.
  Bardzo współczuje .Przykro jest i bardzo boli , gdy bliscy odchodzą. Całuje mocno, choć tylko wirtualnie i mocno przytulam.Szczere kondolencje dla Ciebie , męża i całej rodziny.

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.