Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Piknik w Ogrodzie Saskim

Autor: Jadwiga. 12 komentarzy.

Pogoda w niedzielOgród Saskię dopisała wszystkim grzybiarzom oraz tym, którzy postanowili przyjechać do Ogrodu Saskiego, aby spotkać się z seniorami oraz pospacerować w pięknym parku. Ogród Saski przystroił się na tę wizytę godnie w kolory czerwieni i złota. Poranek był bardzo chłodny (około 7 stopni), natomiast w południe temperatura dochodziła do 17 stopni. Atmosfera była nawet gorąca, ponieważ tyle serdeczności w jednym miejscu dawno nie spotkałam. Organizatorzy rozstawili namioty przy stawie, w którym kąpały się kaczki i pływały dostojnie łabędzie, zaś seniorzy mieli do dyspozycji kilka punktów medycznych, w których mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu oraz porozmawiać z lekarzem reumatologiem. Kolejny namiot, Fundacji Inicjatyw Twórczych „Ę”, a tam można było do wyłożonej księgi wpisać plusy i minusy bycia emerytem, ale też plusy i minusy organizowanego Pikniku. W jednym z namiotów panie z firmy kosmetycznej udzielały porad dotyczących używania kosmetyków w starszym wieku. Jak wiemy, seniorzy mają często problemy ze słuchem. Jedna z istniejących na rynku firm badała słuch i jednocześnie udzielała porad w tym zakresie. Kolejny namiot, a w nim firma reklamująca telefony dla osób w wieku 50+. Pokazano telefony komórkowe z dużymi Piknik w Ogrodzie Saskim, Ciotka Pleciuga w rozmwie z wolontariuszkąwyświetlaczami oraz z ekranem albo pomarańczowym i czarnymi cyframi albo czarnym z cyframi niebieskimi. Ekrany miały dostosowaną wielkość do potrzeb seniorów, ale też i kolor ekranu zależał np. od posiadanej wady wzroku.  Można było również napić się kawy lub herbaty. Należy dodać, że Piknikowi towarzyszyły występy artystyczne zespołów składających się z pięknie śpiewających lub tańczących seniorów. Piknik zakończył się wręczeniem nagród wylosowanych przez wolontariuszy z Fundacji „mali bracia Ubodzy”, a piękne telefony emporia Elegance wręczyła ambasadorka tej właśnie firmy. Nagrody wylosowały następujące osoby:

Krystyna Batonowicz, której wpis do księgi uzyskał I miejsce. Napisała w nim, że Piknik organizowały osoby kierujące się miłością i życzliwością do ludzi oraz mające pozytywny stosunek do osób starszych. Pani Maria Murfowska i Henryk Jaworski, który wystąpił, jako senior lat 77, grając Nagrodę odbiera pani Krystyna Batonowicz Piknik Ogród Saskina organkach na uwagę zasługiwał fakt, iż jest on osobą niepełnosprawną). Po rozstrzygnięciu wszystkich konkursów oraz występie Chóru Piknik został uroczyście zamknięty. Szefowa organizatorów zaprosiła wszystkich na kolejny Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych – w 2011 roku. A mnie wydawało się, ze za chwilę wystąpi Stanisław Grzesiuk, który zawsze kojarzył mi się z Saskim Ogrodem, Panią Cecylią i innymi piosenkami o Warszawie i jej mieszkańcach. Dlatego wyszukałam Jego piosenkę, którą Państwu dedykuję:

 

 

 

Ciotka Pleciuga, Jadwiga, Jola, BarnabaMiłym akcentem naszego pikniku było spotkanie blogowych przyjaciół, którzy od jakiegoś czasu prowadzą korespondencję, komentują wpisy, wymieniaja uwagi i doświadczenia.Pani od lewej – Ciotka  Pleciuga, prowadząca blog: „Nie takie bryły przed nami były, pan siedzacy w czerwonej kurtce Barnaba – autor bloga: „Echa Wydarzeń ” i Jadwiga autorka bloga: „Okiemjadwigi”. Miłe spotkanie w odpowiednim miejscu.  http: //www.Youtube.com/watch?v=txdyh_hSIZg

 Wasza Jadwiga

komentarzy 12 do wpisu “Piknik w Ogrodzie Saskim”

 1. Jakub

  Dzień Dobry Pani Jadwigo.

  A tak,to 50+…ile to plus?Minimum oczywiście.Pozdrawiam Serdecznie.Jakub

 2. Ludwik

  Przykro mi, ale małżonka faworyzowała Pole Mokotowskie
  i tam porobiłem kilka zdjęć, ale opisy tutaj i u Barnaby,
  trochę wynagrodziły moją nieobecność.
  Pozdrawiam
  LW

 3. Ciotka Pleciuga

  Mogę przysiąc dwa i pół raza bez oddechu, że na tym pikniku i pogoda dopisała jak tralala, i frekwencja była liczna, że olaboga i że kawę (pyszną i do tego z mlekiem i cukrem), oraz wytworne ciasteczka organizatorzy serwowali bez ograniczeń.
  Dyskusjom i wymianom doświadczeń – jak dbać o zdrowie w senioralnym wieku – nie było końca. Generalny wniosek nasuwa się sam: Ruszajmy się! bo kto się nie rusza ten ginie jak Mańka w pokrzywach. O!

 4. Jadwiga

  Panie Jakubie,
  to jest tak jak Vat 50 plus Vat a Vat zalezy od artykułów, nieprawdaż?
  pozdrawiam serdecznie
  j

 5. Jadwiga

  Ludwiku,
  żona zawsze ma rację, pozdrowienia dla obojga
  j

 6. Jadwiga

  Ciotko Pleciugo,
  po obejrzeniu przesłanych wyników masz rację, ale nie tylko o ruszanie się chodzi, prawda?
  pozdrawiam! Dbaj o siebie!
  J

 7. Yrsa

  Moim zdaniem to piękna inicjatywa , taki piknik dla osób starszych , najczęściej są organizowane pikniki rodzinne, dla dzieci lub z okazji świąt narodowych .
  Zauważyłam ,że osoby starsze są trochę spychane , działa co prawda uniwersytet trzeciego wieku , ale wykłady są odpłatne i dochodzą jeszcze składki członkowskie , trzeba dojechać do centrum i tu dla wielu starszych osób pojawiają się „schody” .
  Ten problem wspaniale rozwiązały władze gminne w Przeźmierowie k/Poznania , zajęcia dla seniorów odbywają się w klubie / lub szkole/ są to : ćwiczenia fizyczne , spotkania przy kawie, wypady autokarowe na koncerty i spektakle w Poznaniu , wycieczki jedno lub kilkudniowe wypoczynkowe i krajoznawcze , seanse filmowe na miejscu .
  Znam seniorów , którzy aktywnie uczestniczą w tych zajęciach i bardzo sobie chwalą sam pomysł i organizację .
  Może nagłośnienie Dnia Seniora , zmobilizuje innych do działania , bo szczerze mówiąc to ja dopiero od Ciebie Jadwigo dowiedziałam się ,że obchodzimy Dzień Seniora .
  Pozdrawiam -Yrsa
  P.S. pogoda i sceneria pikniku bardzo ładne

 8. Jadwiga

  Yrso,
  ja w ogóle dopiero od dwóch lat wiem o takim dniu, czyli od momentu gdy w nim uczestniczę, przedtem też nie wiedziałam, że jest taki dzień w roku. Uważam, że potrzeba dnia tego jest obopólna i dla osób starszych i młodszych. Młodsi cieszą się, ze moga coś zaoferować seniorom, a seniorzy czują się dopieszczeni. Poza tym atmosfera na Pikniku była sympatyczna, no i świeciło słoneczko.
  pozdrawiam
  j

 9. Andrzej

  Byłem TAM, jestem TU; wszystko potwierdzam. Były- urocze Osoby, kawa, ciasteczka, lizak, buziaki i pąsowa róża. Bomba! Brakowało mi tylko jednego Pana- iminnika. Został w domu. Miał inne ważne zadania, nieobecny- usprawiedliwiony. Pozdrawiam.

 10. zośka

  Najbardziej to mi się podoba odpowiedź w sprawie VAT-u:)) reszta oczywiście tyż:)

 11. Jadwiga

  Andrzeju,
  dziekuję za usprawiedliwienie, ważne zdania spełnił,
  pozdrawienia
  j

 12. Jadwiga

  Zośko,
  bo 50 + Vat to tak ładnie brzmi, a ze VAT jest różny dla różnych towarów, a my jako ten towar jestesmy to tak mi się najbardziej podoba, szkoda, że ten VAT tak nam rośnie, predzej niż ustawy sejmowe
  pozdrawiam serdecznie
  50 + VAT alena szczęście jeszcze nie 22 procentowy!

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.