Subskrybuj kanał RSS bloga Okiem Jadwigi Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga Okiem Jadwigi

Justyna brązowy medal IO Vancouver 2x7,5 kmWprost niewiarygodnie zakończył się bieg 2×7, 5 km techniką łączoną w narciarstwie kobiet, w którym startowała Justyna Kowalczyk. Trasa bardzo trudna, choć nie było tak dużo podbiegów, które bardzo lubi Justyna. Pogoda piękna, 10 stopni, ciepło, temperatura śniegu – 0. W takiej sytuacji najważniejsze było smarowanie nart, i czy ono zaważyło na zdobyciu trzeciego miejsca, czy Justyna była słabsza? Nie, o słabość Pani Justyny nie mogą absolutnie posądzić, czyli… smary? Takie pytania nasuwają mi się po obejrzeniu w wielkich nerwach tego biegu. Wspaniałego biegu Marit Bjoergen z Norwegii, Anny Haag ze Szwecji i naszej Justynki. Walka trwała od mety do startu, Marit zastosowała taktykę interwałową, czyli biegu raz szybszego, raz mordercza walka o brąz Kowalczyk - Steirawolniejszego, starała się zmęczyć swoje koleżanki. Można powiedzieć, że jej się udało zamęczyć koleżanki, w końcówce biegu wbiegła na stadion z osiemdziesięciometrową przewagą i wygrała bieg w pięknym stylu. Do samego końca Justyna walczyła o srebrny medal z Anną Haag i Christine Steirą. Anna zajęła „prawie spokojnie” drugie miejsce, natomiast Justyna rozegrała morderczą walkę ze Steirą  i o medalu musiała zdecydować fotokomórka, na której zobaczyliśmy, że Justyna swój brąz wywalczyła o „pół buta”. Jak już wspominałam, w Turynie Justyna zdobyła medal brązowy, a teraz w Vancouver medal srebrny, do którego dorzuciła jeszcze brąz. Oczekiwanie na rezultat badania fotokomórki przedłużało się, a moje serce waliło jak oszalałe, tak bardzo życzyłam naszej gwiazdeczce medalu. Po piętnastokilometrowym biegu człowiek jest bardzo zmęczony i mój podziw jest tym większy, że Justyna wykazała przytomność umysłu na tyle dużą, że wypadem przejechała metę.

ceremonia kwiatowa od lewej stoją Haag, Bjoergen, KowalczykHart ducha, siła woli, chęć zwycięstwa dały efekt – brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. Pomimo tego zwycięstwa nasza brązowa medalistka płakała na mecie oraz czekając na ceremonię kwiatową. Ambicje były wielkie, na miarę złota, więc brąz jest namiastką sukcesu? Nie, absolutnie nie, przecież walczyła z koleżankami, które klasa jej dorównują. Droga Justyno, jesteś wspaniała, budzisz podziw i respekt. Przyjmij od nas serdeczne gratulacje i podziękowania, które przekazujemy również pani trenerowi Aleksandrowi Wierietielnemu, dajesz radość milionom ludzi w kraju i za granicą, popatrz na kibiców, popatrz na tłumy twoich wielbicieli, których przyciągnęłaś dzisiaj, na wiele flag, które powiewały na stadionie!

Brąz jest pięknym medalem, a że do kolekcji brakuje kruszcu złotego, to nic straconego, przecież kolejny start przed Tobą!

Powodzenia!
Sprawozdawca sprzed telewizora
Wasza Jadwiga

komentarzy 7 do wpisu “Drugi medal dla Justyny Kowalczyk, tym razem brązowy”

 1. Beata

  Zdolna kobieta, Brawo!

 2. Jadwiga

  Beatko,
  Nie dość, że zdolna, to ambitna, silna duchem, i przytomna do ostatniej chwili walki!
  Pozdrowienia

 3. Jadwiga

  Aldono,
  tak brak mi Twoich wpisów, sądziłam, że musiało coś się stać i rzeczywiście, zima i ślisko spowodowały, że się przewróciłaś i zbiłaś bark, pewnie mocno, życzymy Ci zdrowia, niech wszystko dobrze się skończy!
  Uściski,

 4. andrzej

  Z dużą przyjemnością pobrałem od red. Stefana G. wieść, że pojawił się nowy blog sportowy, z tak Zacną Autorką na czele. Wpadłem, będę wpadał, może nawet czasem wdam się w polemikę. Pozdrawiam- barnaba.bloog.pl
  PS: Jest przyzwolenie by wprowadzić bloga na listę ulubionych?

 5. Hania

  Dziękuję Jadziu, wpis przeczytany, podziwiam Cię za błyskawiczne relacje z Olimpiady i to na piśmie, napisane pięknym językiem. Pozdrawiam.

  Hania

 6. Jadwiga

  Haniu,
  Staram sie dać wszystkim możliwość poczytania o sporcie w sportowym tempie
  Uściski

 7. Jadwiga

  Andrzeju,
  Cieszę się, że jest nowy czytelnik mojego bloga, przyzwolenie na dodanie bloga do ulubionych jest, bardzo proszę i serdecznie pozdrawiam, a jednocześnie prosze o komentarze, to dla mnie zaszczyt!

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.